Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Hamburg: Polki przepadły w kwalifikacjach

Beach Pro Tour Hamburg: Polki przepadły w kwalifikacjach

fot. FIVB

Na drugiej rundzie kwalifikacji swój udział w Beach Pro Tour w Hamburgu zakończyły Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz. Polki przegrały w niej 0:2 z włoską parą Menegatti/Gottardi i nie zagrają w turnieju głównym.

W drugiej rundzie kwalifikacji do turnieju głównego Beach Pro Tour rozgrywanego w Hamburgu Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz trafiły na włoski duet – Marta Menegatti/Valentina Gottardi.

Turniej główny nie dla Gruszczyńskiej i Gromadowskiej

W mecz lepiej weszły siatkarki z Półwyspu Apenińskiego, które po asie serwisowym Menegatti odskoczyły od Polek. Prowadziły 6:4, ale zagrywką odpowiedziała Wachowicz i do wyniku 10:9 biało-czerwone dotrzymywały kroku przeciwniczkom. Zaczęły jednak popełniać błędy, a dzięki blokowi Włoszki zbudowały sobie przewagę (14:10). Dołożyły kolejnego asa serwisowego, a w grze naszych siatkarek było zbyt dużo błędów. Gruszczyńska próbowała jeszcze niwelować straty, ale i tak rywalki pewnie triumfowały 21:16.

W drugim secie poszły za ciosem, po akcjach Gottardi szybko odskakując na 4:2. Mogły liczyć na błędy biało-czerwonych, dzięki czemu prowadziły już 7:3. Na siatce próbowała odpowiadać im Gruszczyńska, a asem serwisowym popisała się Wachowicz, ale wciąż w lepszej sytuacji były zawodniczki z Italii (12:10). Na siatce dobrze spisywała się Menegatti, a liczne błędy Polek przybliżały obie pary do zakończenia spotkania. W końcówce punktową zagrywkę dołożyła jeszcze Menegatti, a Polki przegrały tę część spotkania 11:21 i nie awansowały do turnieju głównego.

Menegatti/Gottardi ITA – Gruszczyńska/Gromadowska POL 2:0
(21:16, 21:11)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved