Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Kamil Kosiba nowym siatkarzem Avii Świdnik

fot. Mateusz Bosiacki - tauron1liga.pl

Kolejnym zawodnikiem, który w przyszłym sezonie będzie bronił barw Polskiego Cukru Avii Świdnik, jest Kamil Kosiba. – Kamil należy do grona najlepszych zawodników swojego pokolenia. Z każdym sezonem czyni ogromne postępy. Można powiedzieć, że już dziś jest zawodnikiem kompletnym. Będzie on sporym wzmocnieniem naszego zespołu – skomentował transfer Kosiby trener Avii Witold Chwastyniak.

Kamil Kosiba ma 22 lata, a już można o nim powiedzieć jako o ogranym zawodniku. Na pierwszoligowych parkietach występował w Buskowiance Kielce, Norwidzie Częstochowa, a ostatni w Viśle Bydgoszcz. Ma 200 cm wzrostu i 348 cm zasięgu z wyskoku. W poprzednim sezonie przy sporej konkurencji, grając w czołowej drużynie TAURON 1. Ligi zagrał w 47 setach, w których zdobył 126 punktów.– Bardzo się cieszę, że dołączyłem do Avii, a więc do klubu i miasta z dużymi siatkarskimi tradycjami. Liczę na to, że w przyszłym sezonie sprawimy wiele radości kibicom, którzy mam nadzieję w komplecie będą mogli nas dopingować w hali. Będziemy młodą i ambitną drużyną. Mimo niskiej średniej wieku, większość zawodników jest już ograna w lidze. Wierzę, że stworzymy fajny kolektyw. Na pewno będziemy walczyć, a przez to wyniki przyjdą same. Myślę, że stworzymy fajną atmosferę na parkiecie, jak i poza nim, bo to w siatkówce jest szalenie istotne. Wciąż jestem młody i dalej się rozwijam. Trochę tego doświadczenia już nabrałem i chcę to wszystko przełożyć na mój nowy klub i pomóc mu w osiąganiu dobrych wyników. Po sezonie w Bydgoszczy osobiście potrzebuję sezonu, w którym będę grał więcej i jeszcze bardziej uwierzę w siebie i swoje umiejętności – powiedział Kamil Kosiba.

– Kamil należy do grona najlepszych zawodników swojego pokolenia. Z każdym sezonem czyni ogromne postępy. Można powiedzieć, że już dziś jest zawodnikiem kompletnym. Będzie on sporym wzmocnieniem naszego zespołu – dodał trener Avii Świdnik Witold Chwastyniak.

Wcześniej Avia Świdnik poinformowała o pozyskaniu Kamila Durskiego, Przemysława Tomy, Szymona Seligi i Łukasza Kalinowskiego.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: avia-swidnik.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę