Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME kadetek: W przedostatnim dniu fazy grupowej same trzysetowe mecze

ME kadetek: W przedostatnim dniu fazy grupowej same trzysetowe mecze

Poniedziałek był przedostatnim dniem fazy grupowej rozgrywanych w Czarnogórze mistrzostw Europy kadetek. Sytuacja na boisku ułożyła się tak, że wszystkie mecze zakończyły się wynikiem 3:0.  W grupie I wygrały Turczynki, Słowenki i Włoszki, w grupie II Serbki i Polki, dla których było to pierwsze zwycięstwo w turnieju.

Grupa I

Turczynki są już praktycznie pewne gry w półfinale. W poniedziałek wręcz zmiotły z boiska reprezentację Słowacji. Oba zespoły wprawdzie zaserwowały po 6 asów, ale 20 punktów atakiem i 27% skuteczność Słowacji i 38 punktów przy 48% efektywności Turcji doskonale obrazuje różnicę. W bloku było 9:3 dla Turcji. Melisa Ege Bukmen zdobyła 12 oczek dla zwyciężczyń.

Słowacja –  Turcja 0:3
(11:25, 15:25, 17:25)

W spotkaniu Bułgarek ze Słowenią emocji nie brakowało tylko w drugim secie.  Bułgarki zresztą mają czego żałować, bowiem prowadziły w niej 21:14 i przegrały na przewagi. Słowenki przeważały w tym meczu, jeżeli chodzi o atak (43 punkty, 43% skuteczności przy 26 punktach i 32 % skuteczności rywalek). W bloku było 9:5, a asach serwisowych 7:5 dla zwyciężczyń. Iwa Dudowa zdobyła 16 oczek dla Bułgarek zaś Taja Gradisnik-Klanjscek 14 dla Słowenii.

Bułgaria  – Słowenia 0:3
(20:25, 25:27, 15:25)

Bliskie gry w półfinale są Włoszki, które w poniedziałek nie dały żadnych szans gospodyniom.  Warto tylko wspomnieć, że cały mecz trwał zaledwie 57 minut. Kadetki z Czarnogóry miały kłopoty z przyjęciem trudnej zagrywki Włoszek (8:4 w asach serwisowych). Ogromna różnica była także w ataku (13 punktów i 22% skuteczności Czarnogóry przy 46 punktach i 53% Włoszek). 14 razy dla Italii zapunktowała Giulia Polesello.

Czarnogóra –  Włochy 0:3
(13:25, 13:25, 16:25)

(25:23, 25:19, 25:17)

Pewnie do półfinału zmierzają Rosjanki, które w poniedziałek nie dały większych szans Serbii. Sborna popełniła mniej własnych błędów, a dodatkowo była skuteczniejsza w ataku. Zdobyła tym elementem  42 punkty przy 46% skuteczności ataku, przy odpowiednio 30 punktach i 30% efektywności Serbek. Liderką Rosjanek była Arina Fedorowcewa, zdobywczyni aż 21 punktów, z kolei dla Serbii 18 razy zapunktowała Aleksandra Uzelac.

Rosja –  Serbia 3:0
(25:22, 25:11, 25:23)