Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME kadetek: Pierwsze turniejowe zwycięstwo Polek

ME kadetek: Pierwsze turniejowe zwycięstwo Polek

fot. cev.eu

Dopiero w swoim czwartym meczu na ME kadetek reprezentacja Polski odniosła swoje pierwsze zwycięstwo. Biało-czerwone w poniedziałek pokonały Rumunię 3:0. Podopieczne Andrzeja Pecia tym samym zakończyły udział w fazie grupowej. Kłopoty miały tylko w premierowej odsłonie, potem już kontrolowały boiskowe wydarzenia.

Początek spotkania był wyrównany, żadna z ekip nie była w stanie odskoczyć nawet na dwa punkty. Jako pierwsze odskoczyły Rumunki, na 9:6 wykorzystując przestój w grze biało-czerwonych. Utrzymywały one przewagę przez długi czas (11:7). Rumunki rozpędzały się z piłki na piłkę i coraz wyraźniej przeważały w poszczególnych elementach siatkarskiego rzemiosła (14:9). Polkom trudno było znaleźć argumenty na lepiej dysponowane rywalki (17:11). Polki w pewnym momencie poderwały się do walki i rozpoczęły pogoń. Najpierw zbliżyły się na 17:19, a wkrótce wyrównały na 21:21. Doszło do zaciętej końcówki, w której więcej zimnej krwi zachowały Polki i objęły prowadzenie w meczu.Na początku partii drugiej Rumunia odskoczyła na 4:2, ale Polki szybko wyrównały, na 5:5 i poszły za ciosem. Wkrótce wypracowały sobie już trzy punkty przewagi (12:9). Kilka chwil później różnica ta powiększyła się już do pięciu punktów (15:10) i to Polki były w tym momencie zespołem lepszym i kontynuowały marsz ku zwycięstwu  w tej części meczu (19:13). W pewnym momencie różnica stopniała do trzech oczek, ale w decydującej fazie seta biało-czerwone znów przyspieszyły i pozwoliły rywalkom zdobyć zaledwie 19 punktów.

W trzeciej części meczu na początku ponownie zapas punktowy miały Rumunki (6:3). Polki zdołały wyrównać na 7:7, a wkrótce miały  trzy  punkty przewagi (11:8).  Rumunki starały się odrabiać straty, ale to Polki grały lepszą siatkówkę (18:10). Do końca meczu obraz gry nie uległ zmianie i pierwsza wygrana na ME kadetek stała się faktem.

Polska – Rumunia 3:0
(25:23, 25:19, 25:17)

Składy zespołów:
Polska: Lenik (9), Staniszewska (14), Łagida (13), Stambrowska (7), Wacławczyk (8), Janicka (6), Kubas (libero)
Rumunia: Cheluta (9), Cristea, Axinte (1), Partnoi (11), Badiu-Savu (7), Iancu (9), Ion (libero) oraz Vizitiu (libero), Bratu (1), Nemes, Iliescu (1), Galfalvi

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy II ME kadetek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved