Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Joanna Wołosz: Ósemka to będzie mega pozytywny wynik

Joanna Wołosz: Ósemka to będzie mega pozytywny wynik

fot. FIVB

– Okres przygotowawczy jest dość długi, bo zaczęłyśmy pracę już pod koniec lipca, a 23 września gramy pierwszy mecz, więc przygotowania są bardzo długie. Natomiast tę najcięższą pracę mamy już za sobą. Teraz wchodzimy w okres gier kontrolnych i odliczamy dni do początku mistrzostw świata – powiedziała w wywiadzie dla Polsatu Sport Joanna Wołosz.

Po ciężkim okresie przygotowawczym, teraz zespół powoli ma przygotowywać docelową formę na mistrzostwa. – Powoli łapiemy świeżość. Cykle treningowe w tygodniu są teraz lżejsze. Myślę, że sparingi, które zagramy w Spodku, to będzie super przetarcie i sprawdzenie atmosfery, która mam nadzieję będzie nam towarzyszyć podczas mistrzostw przede wszystkim w Gdańsku, kiedy będziemy grały u siebie. Później mamy fajny turniej w Neapolu, gdzie spotkamy się z Włoszkami, Serbkami i Turczynkami. Fajnie będzie na krótko przed mistrzostwami świata sprawdzić się na tle takich zespołów. Rozgrywająca reprezentacji Polski uważa, że w zespole panują dobre relacje i podniesie to wartość drużyny. – Atmosfera jest w porządku, staramy się z dziewczynami znajdować wspólny czas i nie mamy siebie dość. Poznajemy się też z trenerem, teraz jest czas na poznanie całego warsztatu, bo na Lidze Narodów były tylko mecze, mecze, mecze i nie było czasu na treningi. Powoli wszyscy się docieramy i wydaje mi się, że będziemy tworzyć fajny team.

Na koniec Wołosz pokusiła się o przedstawienie swoich celów na nadchodzące mistrzostwa. – Według mnie celem minimum jest wyjście z grupy. Jeżeli udałoby się wejść do ósemki, to będzie mega pozytywny wynik dla tego zespołu, a co się będzie działo później zostawiam losowi. Natomiast ta ósemka to byłaby fajna rzecz. 

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę