Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Jednak TAURON Liga! Weteranka zostaje w Polsce

Jednak TAURON Liga! Weteranka zostaje w Polsce

fot. Michał Szymański

Beniaminek TAURON Ligi sukcesywnie odkrywa karty swojego składu na swój pierwszy sezon w TAURON Lidze. Tym razem Sokół Mogilno ma prawdziwe powody do dumy, ponieważ zakontraktował istną wyjadaczkę, która na seniorskich parkietach rywalizuje aż od 2007 roku. To reprezentantka Polski, która na swoim koncie ma liczne występy w barwach narodowych. Zuzanna Efimienko-Młotkowska, bo to właśnie o niej mowa – za granicę się nie wybiera i zostaje w Polsce!

SOKÓŁ MOGILNO Z POTĘŻNYM WZMOCNIENIEM

Nie ma co specjalnie ukrywać, ze Sokół Mogilno będzie walczyć o utrzymanie, a bez wielu będzie typowany również w kategoriach pierwszego kandydata do spadku – tak najczęściej postrzega się przecież beniaminków. Klub z województwa kujawsko-pomorskiego jednak sięgnął po potężne wzmocnienie, dzięki któremu walka o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej będzie znacznie łatwiejsza. Zuzanna Efimienko-Młotkowska po dwóch sezonach spędzonych w Enerdze MKS-ie Kalisz miała przejść do ligi zagranicznej. Niemniej jednak środkowa zostaje w Polsce, dzięki czemu będzie potężną dawką i pomocą w kontekście doświadczenia dla całego zespołu.

Środkowa na seniorskich parkietach zadebiutowała dokładnie w sezonie 2007/2008 w barwach Impelu Gwardii Wrocław. Jest mistrzynią Polski z 2019 roku, a także pięciokrotną wicemistrzynią Polski i brązową medalistką Polski. Raz sięgnęła po Puchar Polski, a także dotarła do finału Pucharu CEV. Efimienko-Młotkowska w barwach reprezentacji Polski rozegrała dokładnie 147 spotkaniach w latach 2010-2021, sięgając po złoto Volley Masters Montreux. W 2015 i 2020 roku została okrzyknięta mianem najlepiej blokującej Pucharu Polski.

34-latka przewodzi w rankingu blokujących TAURON Ligi. Na swoim koncie posiada dokładnie 985 punktów zdobytych blokiem i jest to najlepszy wynik w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce od sezonu 2008/2009. Tak więc bezsprzecznie małym-dużym celem indywidualnym dla tej siatkarki będzie przekroczenie bariery 1000 punktowych bloków.

O potencjalnych ruchach klubu z Mielca, plotkach, pogłoskach, ale także i zamiarach innych klubów dowiedzą się Państwo z naszej karuzeli transferowej, która odnosi się także do I ligi kobiet, PlusLigi i TAURON 1.Ligi. Już w maju rozgrywająca znalazła się w drużynie sezonu 2023/2024 redakcji TAURON Ligi czy Strefy Siatkówki.

Zobacz również:
Kolejna środkowa zostaje w ŁKS-ie

źródło: Sokół Mogilno - Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-06-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved