Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Javier Weber: Powinniśmy prezentować się lepiej w typowych fundamentach siatkówki

Javier Weber: Powinniśmy prezentować się lepiej w typowych fundamentach siatkówki

fot. Klaudia Piwowarczyk

Niedzielna porażka Indykpolu AZS Olsztyn z Projektem Warszawa była czwartą z rzędu w wykonaniu akademików z Kortowa. Jakie spojrzenie na ostatnią złą passe ma trener olsztynian, Javier Weber? – Po pierwsze, nie graliśmy dobrze. Po drugie, nie szukam wymówek. Powinniśmy prezentować się lepiej w typowych fundamentach siatkówki – mówił szkoleniowiec. 

Janusz Siennicki: Jak skomentuje ytrener cztery ostatnie porażki Indykpolu AZS Olsztyn?Javier Weber: – Po pierwsze, nie graliśmy dobrze. Po drugie, nie szukam wymówek. Powinniśmy prezentować się lepiej w typowych fundamentach siatkówki – skuteczniej grać w ataku czy zachować się spokojniej przy łatwiejszych piłkach. Wielokrotnie to pokazywaliśmy w meczach na początku sezonu. Musimy pracować ciężej na treningach i zacząć grać jak drużyna, a nie liczyć na indywidualności. Mamy wiele elementów, które musimy poprawić: dogranie z niedokładnego przyjęcia, zagrywka we wskazane miejsce – jest tego naprawdę sporo. Nie zdobywamy również dużej ilości punktów, kiedy dostajemy piłkę ,,za darmo” od rywala.

Wymówki nigdy nie są najlepszym wyjściem, ale czy trener jest w stanie znaleźć źródło złej dyspozycji naszego zespołu w ostatnim miesiącu?

– Od początku sezonu nie zawsze trenowaliśmy w komplecie. Nie chcę tego tym usprawiedliwiać, ale taka jest prawda. Mam naprawdę dużą grupę osób, którymi mogę zapełnić luki w składzie. Musimy po prostu więcej trenować, utrzymywać większą koncentrację i podchodzić do meczu z czystą głową.

W meczu z Asseco Resovią czy pierwszym secie z Projektem Warszawa mieliśmy okazję do zakończenia danych partii na nasza korzyść, ale finalnie przegrywaliśmy. Czego brakuje naszej drużynie podczas stykowych momentach seta lub meczu?

– Dobre pytanie, jesteśmy niekiedy bardzo, bardzo blisko, ale nie zbliżamy się do wygranej. Potrzebujemy sporej jakości w takich momentach. W meczach z GKS-em Katowice i LUK-iem Lublin, mieliśmy kontrolę nad spotkaniem, lecz w tych czterech ostatnich meczach ani razu. Martwi mnie to, ponieważ sami traciliśmy wtedy kontrolę nad sobą. Musimy powrócić do naszego systemu, który nie jest łatwy, ale klarowny.

Czy trener jest w stanie wskazać moment, w którym Indykpol AZS Olsztyn powróci na swoje odpowiednie tory z początku sezonu?

– Żeby powoli wrócić do tego, potrzebujemy jednego dobrego meczu. Czekam na to już od ostatnich czterech spotkań i mam nadzieję, że taka okazja nadarzy się w meczu z Barkomem Każany Lwów, który będzie bardzo ważny. Nadal trenujemy jednak bez Moritza Karlitzka i Karola Butryna. Mam nadzieję, że w tym meczu wrócimy do dobrej dyspozycji na zagrywce, która według statystyk jest jedną z najlepszych w lidze. Wytłumaczyłem już siatkarzom wszystkie błędy, które popełniają i pracujemy nad tym. Ostatnie wyniki i postawa na boisku mnie martwią, ale nie jestem zły. Sezon jest długi, a ja wierzę w mój zespół.

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-11-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę