Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Trzy drużyny wciąż niepokonane

II liga M: Trzy drużyny wciąż niepokonane

fot. Gwardia Wrocław

Osiem kolejek drugiej ligi mężczyzn już za nami. Wciąż trzy zespoły nie zaznały jeszcze porażki, a jedna z nich nie straciła nawet punktu. Anioły Toruń, Arka Chełm i MCKiS Jaworzno pewnie zmierzają po zwycięstwa w swoich grupach, ale to tylko cel pośredni w drodze do awansu na zaplecze PlusLigi. 

W pierwszej grupie od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą Anioły Toruń. W miniony weekend torunianie znów zgarnęli komplet punktów, pokonując 3:0 Stoczniowca Gdańsk. Za plecami lidera trwa zażarta walka i ścisk w tabeli. Po porażce Sobieskiego Żagań z Orłem Międzyrzecz już cztery zespoły mieszczą się w przedziale jedynie dwóch punktów. W najbardziej zaciętym spotkaniu tej grupy Konspol Słupca pokonał po tie-breaku Energetyka Poznań. Na szarym końcu pozostaje zespół z Gubina i nic nie wskazuje na to, żeby miał się odbić od dna.Zobacz również:
Wyniki i tabela 1. grupy II ligi mężczyzn

W grupie drugiej CHKS Arka Chełm straciła… seta. Była to dopiero druga przegrana partia chełmian w całym sezonie. Nie przeszkodziło to oczywiście zgarnąć liderowi następnego kompletu punktów. O pozycję wicelidera niezmiennie walczą Sparta Grodzisk Mazowiecki i Metro Warszawa. Obie ekipy mają po 18 punktów i obie wygrały swoje mecze w miniony weekend. Ciekawy mecz obejrzeli kibice w Olsztynie. Gospodarz nie zdobył w dotychczasowych meczach nawet punktu, ale po sobocie uległo to zmianie. AZS UWM przegrał co prawda z SMS-em II PZPS Spała, ale dopiero po tie-breaku. Wciąż jednak sytuacja olsztynian w tabeli jest nie do pozazdroszczenia.

Zobacz również:
Wyniki i tabela 2. grupy II ligi mężczyzn

Najciekawiej rywalizacja wygląda w grupie trzeciej. Tam pierwszą i ósmą drużynę dzieli sześć punktów, a prowadzące trzy zespoły mają po 19 oczek. Wszystkie trzy zgodnie dopisały sobie w sobotę komplet i status quo w tabeli zostało utrzymane. Na drugim biegunie klasyfikacji znajdują się Tygrysy Strzelin i Start Namysłów. Tygrysy po porażce 0:3 z Gwardią Wilczyce pozostają jedyną w II lidze ekipą bez punktów. Tylko o dwa oczka wyprzedzają ich namysłowianie, którzy w ten weekend ulegli u siebie Volleyowi Jelcz-Laskowice.

Zobacz również:
Wyniki i tabela 3. grupy II ligi mężczyzn

W ostatniej grupie trzy punkty bez problemu zainkasował lider MCKiS Jaworzno, który u siebie bez straty seta wygrał z Błękitnymi Ropczyce. Za jaworznianami trwa walka trzech drużyn o drugie miejsce. Zarówno Karpaty Krosno, jak i Hutnik Kraków oraz MKS Andrychów wygrały swoje spotkania za trzy oczka i wciąż pozostają w układzie, w obrębie jednego punktu. W środku tabeli tez panuje spory ścisk, a dziewiąte w tabeli Ropczyce tracą do piątego Extransu Sędziszów jedynie trzy punkty. Swoją pozycję na rzecz właśnie sędziszowian stracił po porażce w bezpośrednim starciu Kęczanin Kęty, a jego potknięcia nie wykorzystały MKS Gamrot-MOSiR Jasło i TKS Tychy. Trzeba jednak przyznać, że obie drużyny mierzyły się z wyżej notowanymi rywalami. Na dole tabeli wciąż przebywa AKS V LO Rzeszów, które co prawda zdobyło punkt z wyprzedzającymi ich rybniczanami, ale to TS Volley zyskał na tej rywalizacji i dorzucił kolejny punkt przewagi nad rzeszowianami.

Zobacz również:
Wyniki i tabela 4. grupy II ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2022-11-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę