Strona główna » Atakujący przenosi się z PlusLigi do II-ligi. Cel jest jeden – druga złota era!

Atakujący przenosi się z PlusLigi do II-ligi. Cel jest jeden – druga złota era!

KS Camper Wyszków

fot. KS Camper Wyszków – Facebook

II-ligowy KS Camper Wyszków marzy o awansie na zaplecze ekstraklasy. Pomóc mają w tym posiłki prosto z PlusLigi. W sezonie 2026/2027 barw drużyny będzie bronić Damian Wierzbicki, który w ostatnim czasie związany był ze Ślepskiem Malow Suwałki.

Oczekiwania są wysokie

Po PlusLigowych doświadczeniach całkowicie nowy rozdział w swojej karierze rozpoczyna Damian Wierzbicki, który niespodziewanie zdecydował się dołączyć do KS-u Camper Wyszków. II-ligowa drużyna ma ambitne cele, co pokazała już w sezonie 2024/2025. Celem na przyszłą kampanię ma być awans do PLS 1. Ligi, i nawiązanie do złotej ery, która przypadała na lata 2011-2016. To wówczas zespół występował na zapleczu PlusLigi, tam też zdobywając kolejne medale. Po wycofaniu się z rozgrywek po sezonie 2016/2017 klub zaczął budowę nowej drużyny od szczebla regionalnego, po sezonie awansując do III ligi. Potem po trzech sezonach przedostał się na szczebel centralny, lecz niedosyt wciąż jest spory.

Nowe otwarcie…

Wracając do Damiana Wierzbickiego, to doświadczony atakujący, który pierwsze siatkarskie kroki stawiał w UKS-ie Centrum Augustów. Potem 33-latek był związany m.in. z drużynami z Hajnówki, Sanoka, Wrześni czy Lublina. Potem, na poziomie I ligi, podjął się bronienia barw BKS-u Visła Proline Bydgoszcz i PZL Leonardo Avii Świdnik. W sezonie 2024/2025 dołączył do ekstraklasowego Ślepska Malow Suwałki, gdzie rozegrał dwie kampanie.

Jest to dobra informacja nie tylko dla graczy naszego zespołu, ale także dla jego wspaniałych kibiców, których wraz z Damianem zapraszamy na nasze spotkania. W sezonie 2026/2027. Zapowiada się ambitna gra i wspaniała konkurencja. Serdecznie witamy nowego zawodnika w naszych szeregach – napisano w komunikacie opublikowanym w klubowych mediach społecznościowych.

W sezonie 2025/2026 atakujący był zmiennikiem. Zagrał w 17 meczach, zdobywając 12 punktów. Teraz w Wyszkowie zapewne będzie jednym z frontmenów drużyny, która chce powalczyć o coś więcej niż półfinał.

Zobacz również:

Liga narodów. Aleksander Śliwka przestrzega. „To niewygodna drużyna”

PlusLiga

  • Głośny powrót w GKS-ie Katowice! Przyjmujący wraca kosztem ZAKSY?

    Głośny powrót w GKS-ie Katowice! Przyjmujący wraca kosztem ZAKSY?

  • Hit transferowy! Tomasz Fornal i Jakub Kochanowski znowu zagrają razem

    Hit transferowy! Tomasz Fornal i Jakub Kochanowski znowu zagrają razem

  • W ekipie wicemistrzów  Polski powrót po latach!

    W ekipie wicemistrzów Polski powrót po latach!