Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Iga Wasilewska: Ten mecz był dla nas dużym obciążeniem

Iga Wasilewska: Ten mecz był dla nas dużym obciążeniem

fot. Michał Szymański

Siatkarki Chemika Police po serii trzech porażek z rzędu w meczu z rumuńskim Targoviste odniosły zwycięstwo, chociaż nie przyszło im ono łatwo. – To jest zdecydowanie to, czego nam potrzeba, wygrać ważne spotkanie, ciężkie spotkanie. Nie ukrywam, że ten mecz był dla nas dużym obciążeniem – mówiła po meczu Iga Wasilewska. Wychowanka Legionovii odniosła się także do sytuacji z wycofaniem się tego klubu. – Dodam tylko od siebie, że jest mi bardzo przykro, że Legionovia wycofała się z rozgrywek. To duża strata dla całej ligi. 

Trudny, ale zwycięski mecz z zespołem z Rumunii, podobnie jak to było na wyjeździe.  W pewnym momencie wydawało się jednak, że mecz zakończy się zdecydowanie szybciej…Iga Wasilewska: – Stawiając się trochę w sytuacji Rumunek, przegrywając 0:2 nie miały one praktycznie nic do stracenia. Jedyne co mogły zrobić, to postawić na ostrą zagrywkę i tak też zrobiły. Nas błędy nie tylko w przyjęciu, ale i innych elementach wybiły z rytmu na tyle, że w czwartym secie nasza jakość była niska. Naprawdę dużo pracujemy nad naszą chłodną głową, nad naszym mentalem, co zawsze było naszą mocną stroną. Przypomnę tylko, że wygrałyśmy ten mecz, z czego bardzo cię cieszę, bo zwyciężyłyśmy w ważnym meczu po serii porażek.

Wygrana w tak trudnym meczu to jest to, co podbuduje was jako zespół?

– To jest zdecydowanie to, czego nam potrzeba, wygrać ważne spotkanie, ciężkie spotkanie. Nie ukrywam, że ten mecz był dla nas dużym obciążeniem. Nie mówię tu tylko o samej Lidze Mistrzyń i chęci zajęcia drugiego miejsca. Mam nadzieję, że teraz będziemy mogły po pierwsze skupić się na pracy, poprawić naszą jakość i nadrobić wszystkie braki, a po drugie zaczniemy regularnie wygrywać.

Jako, że nie ma meczu z Legionovią macie czas na popracowanie nad tym, co jeszcze nie wychodzi. Nad czym twoim zdaniem trzeba popracować w szczególności? Mówię tutaj o elementach czysto siatkarskich.

– Zanim odpowiem, dodam tylko od siebie, że jest mi bardzo przykro, że Legionovia wycofała się z rozgrywek. To duża strata dla całej ligi. A nad czym musimy popracować? Nad wszystkim, po prostu nad siatkówką. Każda z nas ma co nadrabiać i ważne, że każda chce pracować i wnieść jak największą radość do zespołu.

Widać, że mimo trudnej sytuacji atmosfera między wami, zawodniczkami jest dobra. Impulsem jest także zapewne powrót Natalii Mędrzyk i Marleny Kowalewskiej.

– Dokładnie , a nawet bardzo dobra. Nic nie dzieje się bez przyczyny. To jest nasza ciężka praca, którą wkładamy nie tylko w siatkówkę, ale i także w atmosferę. Co do „Natki” i Marleny, to są dwie postacie, które wnoszą do zespołu wiele pozytywnej energii, wiele widzą. Obie znają dobrze ten klub. Natalia i Marlena nawet, jeżeli jeszcze nie są na boisku w meczu, to są wartością dodaną. Dają dużo na treningach.

Wrócę jeszcze na chwilę do Legionovii. Dla ciebie to pewnie tym bardziej przykra sytuacja, że to właśnie tam stawiałaś swoje pierwsze siatkarskie kroki.

– To prawda. Jestem wychowanką, grałam tam bardzo długo, byłam też w zespole, który wywalczył awans do ekstraklasy. Jest to przykre, kiedy którykolwiek zespół w lidze ma problemy. Chcemy wszystkie, jako zawodniczki, pracownicy klubów, aby jakość ligi, organizacja była jak najwyższa. Tutaj jest mi podwójnie przykro, bo mam duży sentyment do Legionovii. 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę