Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Hubert Hoffman: Chcemy być w pierwszej czwórce

Hubert Hoffman: Chcemy być w pierwszej czwórce

fot. Bianka Sawoniuk

– Zawodniczki musimy dobierać do tego, co jest dostępne na rynku. Pamiętajmy, że inne kluby też walczą o najlepsze siatkarki. W tym roku udało nam się oprzeć skład na naszych wychowankach. Jest to dla nas bardzo budujące i motywujące do dalszej pracy z młodzieżą – powiedział prezes ŁKS-u Commercecon Łódź Hubert Hoffman.

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź przygotowują się do zbliżającego się sezonu. Pod wodzą Alessandro Chiappiniego będzie grało 13 zawodniczek, które mają zapewnić łódzkiej ekipie dobry wynik. – Kadrę zawsze można powiększyć, kogoś dokoptować. Na ten moment to jest zamknięty skład – powiedział prezes ŁKS-u Hubert Hoffman.Nie wykluczył on jednak, że w przyszłości do łódzkiej drużyny dołączy jeszcze jakaś zawodniczka. – Na pewno nie szukalibyśmy środkowej, bo te mamy doskonałe. Mamy świetne siatkarki na rozegraniu i ataku. Część ludzi mówi, że brakuje nam jednej przyjmującej, ale ja nie jestem przekonany czy tak jest – zaznaczył prezes łódzkiej drużyny, w której w dużej mierze postawiono na wychowanki. – Zawsze mieliśmy taką filozofię, ale zawodniczki musimy dobierać do tego, co jest dostępne na rynku. Pamiętajmy, że inne kluby też walczą o najlepsze siatkarki. W tym roku udało nam się oprzeć skład na naszych wychowankach. Jest to dla nas bardzo budujące i motywujące do dalszej pracy z młodzieżą – dodał.

W zbliżającym się sezonie podopieczne Alessandro Chiappiniego zagrają w Lidze Mistrzyń, ale będą miały trudne zadanie, bowiem ich rywalkami będą między innymi zespoły ze Stuttgartu i Stambułu. – Wcale nie mamy łatwej grupy. Musimy poczekać na to, kto będzie czwarty w naszej grupie. Wtedy będę mógł ocenić szanse na wyjście z niej. Na pewno mecz z Fenerbahce będzie trudny. Mają dwie młode zawodniczki klasy światowej. Ze Stuttgartem będziemy musieli walczyć. Liczę, że kibice nam pomogą i zajmiemy co najmniej drugie miejsce w grupie – zaznaczył sternik łódzkiego klubu.

Od kilku lat walczy on o czołowe lokaty w TAURON Lidze. Podobnie ma być także w sezonie 2022/2023, choć w Łodzi zdają sobie sprawę, że ŁKS będzie miał godnych rywali. – W lidze jest teraz kilka fajnych zespołów. Developres i Chemik standardowo będą mocne. Bardzo ciekawą drużynę ma MKS Kalisz. Uważam, że Grot Budowlani mają fajnie poukładany zespół, podobnie jak Volley Wrocław. Tam do młodych zawodniczek dołożono te doświadczone. Takie połączenie może być dobrym rozwiązaniem. My chcemy być w pierwszej czwórce. Oczywiście, marzymy o medalach, ale nie wiemy, co pokaże zespół po drugiej stronie siatki. Czwórka to nasz obowiązek, ale liczę na medale – zakończył Hubert Hoffman.

Cały wywiad Filipa Kijewskiego w serwisie lodzkisport.pl

źródło: lodzkisport.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę