Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nowy kontrakt i jubileuszowy sezon trenera w GKS-ie Katowice

Nowy kontrakt i jubileuszowy sezon trenera w GKS-ie Katowice

fot. GKS Katowice

Grzegorz Słaby podpisał nowy kontrakt z GKS-em Katowice, o czym poinformowano na stronie klubu. Dla trenera będzie to już dziesiąty sezon z siatkówką w Katowicach. Po niezbyt udanych poprzednich rozgrywkach czas na reset.  Wiadomo już, że zespół opuści jeden z filarów, Jakub Jarosz, który pełnił rolę kapitana. Potrzebne niewątpliwie będą wzmocnienia, lecz cel jest jasny – bezpieczne utrzymanie w PlusLidze.

nowy sezon przyniesie kolejne wyzwania

Grzegorz Słaby to postać zasłużona dla katowickiej siatkówki i od wielu lat związana z klubem. To właśnie pod wodzą trenera w sezonie 2015/2016 GKS Katowice zwyciężył w rozgrywkach I ligi i awansował do ekstraklasy. Przez kolejne lata szkoleniowiec pozostawał w sztabie siatkarskiej GieKSy w roli asystenta. Najpierw Piotra Gruszki i Dariusza Daszkiewicza, aż do objęcia drużyny przed startem sezonu 2020/2021. W sezonie 2021/2022 prowadzony przez trenera Grzegorza Słabego GKS sprawił jedną z największych niespodzianek, awansując do ćwierćfinału siatkarskich mistrzostw Polski. Zakończony niedawno sezon nie był jednak łatwy, a problemy pojawiły się już na starcie.  To jednak nie koniec, zarząd zaufał trenerowi i przedłużył umowę na kolejne lata.

– To będzie dla mnie dziesiąty sezon z siatkówką w Katowicach, nie musiałem długo się zastanawiać nad decyzją. Cel jest prosty: dalsze występy siatkarskiego GKS-u Katowice na najwyższym poziomie w Polsce. Za nami trudny sezon i musieliśmy poradzić sobie z wieloma trudnościami, ale ta sytuacja pokazała, że zespół, którym wtedy dysponowaliśmy, był na tyle mocny psychicznie, by w dalszej części sezonu zbudować sobie bezpieczną przewagę do utrzymania. Przed nami prawdopodobnie najtrudniejszy sezon w naszej historii występów w PlusLidze. Liczymy na to, że nowi zawodnicy, jak i ci, którzy zostaną w zespole, wykrzesają z siebie sto procent możliwości, a do tego dołożymy dobrą atmosferę i jakościową pracę na treningach, dzięki czemu osiągniemy dobry wynik – powiedział szkoleniowiec GKS-u.

udana współpraca

Miniony sezon GKS Katowice zakończył na odległej, 13. lokacie. Kibice z pewnością nie tego oczekiwali, zwłaszcza biorąc pod uwagę skład zespołu. Niemniej decydujące okazały się kontuzje, które utrudniły drużynie celowanie w wyższe cele. Zarząd nie wini za wynik trenera, wręcz przeciwnie wciąż jest zadowolony z efektów współpracy i ma nadzieję na kolejne sukcesy, czego potwierdzeniem jest nowa umowa.

Biorąc pod uwagę okoliczności minionego sezonu i problemy zespołu na początku rozgrywek, a także nasze możliwości i budżet, należy ocenić efekty pracy trenera Grzegorza Słabego i całego sztabu szkoleniowego pozytywnie. To człowiek, który zostawił wiele serca dla naszego Klubu i podczas każdego meczu widzę, ile emocji wkłada on w swoją pracę. To jest człowiek GKS-u Katowice, który kocha ten Klub i decyzja o przedłużeniu jego umowy nie podlegała dyskusji – ocenił prezes klubu Krzysztof Nowak.

Nowa umowa ma obowiązywać do końca sezonu 2025/2026.

Zobacz również:

Karuzela transferowa PlusLigi

 

źródło: gkskatowice.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved