Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour: Przegrana Polek w pierwszym meczu turnieju

Beach Pro Tour: Przegrana Polek w pierwszym meczu turnieju

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz od porażki rozpoczęły turniej z cyklu Beach Pro Tour Challenge, który rozgrywany jest w kanadyjskim Edmonton. Polki przystąpiły do rywalizacji od razu od turnieju głównego, ale w pierwszym meczu przegrały z brazylijską parą Andressa/Vitoria 1:2. W kolejnym spotkaniu biało-czerwone zmierzą się ze szwajcarskim duetem Vergé-Dépré/Mäder.

BRAZYLIA MINIMALNIE LEPSZA

Spotkanie rozpoczęła Andressa, posyłając już pierwszej akcji asa serwisowego na stronę Polek. Już po chwili, po dwóch błędach w ataku Brazylijek, na prowadzenie wyszły Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz (4:2). W kolejnych akcjach oba duety utrzymywały skuteczność swoich zagrań, a Polki dalej prowadziły dwoma punktami (7:5). Brazylijki po kontrze Vitorii doprowadziły do remisu, ale Polki za chwilę ponownie wyszły na dwupunktowe prowadzenie (11:9). Po przerwie technicznej punktową zagrywką popisała się Aleksandra Wachowicz i Polki prowadziły już 13:9. Brazylijski duet zdołał zmniejszyć straty do jednego punktu, lecz zaraz po tym świetnie w obronie i ataku zaczęła spisywać się Jagoda Gruszczyńska (17:14). Dzięki znakomitej postawie Gruszczyńskiej, Polki zdobyły aż sześć punktów z rzędu i wygrały pierwszego seta 21:14.

Drugą odsłonę meczu rozpoczęły długie wymiany i gra punkt za punkt (3:3). Żaden z duetów nie był w stanie wyjść na prowadzenie i dopiero kontra Vitorii dała Brazylijkom dwupunktową przewagę (9:7). Polki starały doprowadzić do remisu, lecz Andressa i Vitoria dalej skutecznie punktowały (15:13). Gra brazylijskiej pary wyglądała coraz lepiej, a Polki nie kończyły swoich ataków (16:19). Andressa i Vitoria skutecznie grały do seta do końca, a dzięki wygranej 21:16, doprowadziły do tie-breaka.

Początek trzeciego seta to wyrównana i skuteczna gra z obu stron siatki (5:5). Po udanej kontrze, Brazylijki wyszły na prowadzenie 8:7. W kolejnych akcjach Polki miały kłopoty ze skończeniem swojej akcji i poprosiły o czas (8:11). Po przerwie Andressa i Vitoria kontynuowały skuteczną grę, a Polki nie były w stanie odrobić strat. Mecz zakończyła udana kontra Andressy i to Brazylijki cieszyły się z wygranej 15:12.

Gruszczyńska/Wachowicz [POL] – Andressa/Vitoria [BRA] 1:2
(21:14, 16:21, 12:15)