Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Edmonton: Polacy przebrnęli przez kwalifikacje

Beach Pro Tour Edmonton: Polacy przebrnęli przez kwalifikacje

Piotr Kantor i Jakub Zdybek udanie zaprezentowali się w kwalifikacjach turnieju Beach Pro Tour w Edmonton. Polacy zaczęli zmagania od drugiej rundy, w której pokonali rywali z Izraela i awansowali do rozgrywek głównych.

Jeszcze niedawno Piotr Kantor i Jakub Zdybek walczyli w turnieju Beach Pro Tour w portugalskim Espinho, gdzie znaleźli się tuż poza podium. Wówczas w półfinale ulegi austriackiej parze Horl/Horst, a w zaciętym meczu o brąz musieli uznać wyższość Brazylijczyków – Evandro/Arthur. Tymczasem od czwartku zaczęli zmagania w kolejnych zawodach. Tym razem udali się do kanadyjskiego Edmonton, gdzie zmagania zaczęli od drugiej rundy kwalifikacji. W niej zmierzyli się z izraelskim duetem Elazar/Ohana.

Biało-czerwoni dobrze weszli w mecz. Na siatce skutecznie prezentował się Jakub Zdybek, rywale popełniali więcej błędów, dzięki czemu zarysowała się przewaga po stronie naszych siatkarzy. W ataku próbował odpowiadać im Ohana, ale asa serwisowego dołożył Zdybek, a Piotr Kantor popisał się szczelnym blokiem. W efekcie Polacy mieli pod kontrolą premierową odsłonę. Ostatecznie triumfowali w niej 21:15.

W drugim secie walka była znacznie bardziej wyrównana. Wciąż liderem Polaków na siatce był Zdybek, ale skutecznymi rywalami odpowiadali rywale. Asa serwisowego dołożył Elazar, a biało-czerwoni nie mieli tak dużej przewagi jak w pierwszym secie. W ważnych momentach jednak blokiem punktował Kantor, a nasi siatkarze lepiej spisali się w końcówce, którą wygrali 21:19, dzięki czemu awansowali do turnieju głównego.

Kantor/Zdybek POL – Elazar/Ohana ISR 2:0
(21:15, 21:19)