Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Wybierz z nami drużynę sezonu TAURON Ligi – trener

Wybierz z nami drużynę sezonu TAURON Ligi – trener

Meczem o brązowy medal zakończył się tegoroczny sezon TAURON Ligi. Na ostatnim stopniu podium mistrzostw Polski stanęły siatkarki BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała. Złoto wywalczył natomiast Chemik Police. Po zakończeniu rozgrywek postanowiliśmy oddać głos wam – naszym czytelnikom, aby stworzyć drużynę marzeń tego sezonu TAURON Ligi. Na pierwszy ogień idą szkoleniowcy.

 

 

JEDNOSTRONNY FINAŁ

 

W wielkim finale TAURON Ligi po dwóch stronach siatki stanęły siatkarki z Polic i Rzeszowa. Zdecydowanie lepsze okazały się policzanki, które w tej rywalizacji oddały rywalkom jedynie seta.

Brązowy medal powędrował na szyje BKS-u Bielsko-Biała. Bielszczanki świętowały zdobycie krążka w Łodzi, bo do rozstrzygnięcia tej walki potrzebne były cztery spotkania.

 

ZASADY GŁOSOWANIA:

Redakcyjnie wytypowaliśmy czterech trenerów, którzy naszym zdaniem najlepiej poradzili sobie w tegorocznym sezonie TAURON Ligi. Poniżej krótkie uzasadnienie naszego wyboru. Ostateczna decyzja należy jednak do was. Oddajcie w sondzie głos na szkoleniowca, który waszym zdaniem najbardziej zasłużył na wyróżnienie Strefy Siatkówki.

 

 

KANDYDACI NA NAJLEPSZEGO TRENERA TAURON LIGI SEZONU 2023/2024

 

 

 

MARCO FENOGLIO (GRUPA AZOTY CHEMIK POLICE):

To pod jego wodzą Grupa Azoty Chemik Police powróciła na szczyt TAURON Ligi. Włoch miał do dyspozycji szeroki skład i w pełni z niego korzystał. Do świetnej dyspozycji wróciła pod jego skrzydłami między innymi Natalia Mędrzyk. Trener Fenoglio nie miał problemów z rotowaniem składem, jeśli zachodziła taka potrzeba. Jedynym cieniem na tegorocznym sezonie kładzie się brak awansu do turnieju finałowego Pucharu Polski.

 

 

 

BARTŁOMIEJ PIEKARCZYK (BKS BOSTIK ZGO BIELSKO-BIAŁA)

Triumf w Pucharze Polski i trzecie miejsce w TAURON Lidze – to dorobek sezonu 2023/2024 Bartłomieja Piekarczyka. Za jego kadencji BKS zaskakuje pozytywnie, a on sam potrafi przekuć potencjał swoich siatkarek na świetną dyspozycję. Fazę zasadniczą BKS zakończył na pozycji wicelidera tabeli, z jedynie czterema porażkami na swoim koncie.

 

MACIEJ BIERNAT (GROT BUDOWALNI ŁÓDŹ):

 

Co prawda w tym roku łodzianki nie zdobyły żadnego medalu TAURON Ligi, ale pozostawiły po sobie bardzo dobre wrażenie. Budowlani miały swoje wzloty i upadki, ale wyeliminowanie w ćwierćfinale ŁKS-u Łódź było sporą niespodzianką. Maciej Biernat jest jednym z przedstawicieli młodszego polskiego pokolenia trenerów i z klubem Budowlani Łódź związany jest nieprzerwanie od 2014 roku.

 

MATEUSZ GRABDA (ITA TOOLS STAL MIELEC)

Do Mielca trener Grabda trafił na początku listopada. Wcześniej nie miał on zbyt dużej styczności z żeńską siatkówką, prowadzi młodzieżowe kadry męski oraz pierwszoligowy KPS Siedlce. W nowej rzeczywistości odnalazł się całkiem nieźle, bo co prawda Stal nie awansowała do fazy play-off, ale przed startem sezonu beniaminek TAURON Ligi typowany był jako murowany kandydat do spadku z ligi.

 

NAJLEPSZY TRENER TAURON LIGI SEZONU 2023/2024

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved