Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Dwie porażki beniaminka, Pałac najlepszy w całym turnieju

Dwie porażki beniaminka, Pałac najlepszy w całym turnieju

fot. Michał Szymański

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz okazały się najlepsze w turnieju towarzyskim, którego były gospodyniami. Podopieczne trenera Piotra Mateli pokonały 3:1 zarówno PTPS Piła, jak i Jokera Świecie. W niedzielnym meczu, decydującym o drugim miejscu w turnieju, pilanki wygrały 3:1 z beniaminkiem ekstraklasy.

 – Ćwiczyliśmy elementy motoryki i technikę indywidualną – mówił przed turniejem w Bydgoszczy pierwszy trener Jokera Świecie Marcin Wojtowicz. – Teraz jesteśmy na etapie kształtowania siły i taktyki zespołowej oraz indywidualnej. To już czas na ustawianie drużyny, bo w najbliższy weekend zaczynamy grać mecze kontrolne – zaznaczył. – Dziewczyny pracują bardzo dobrze i ambitnie podchodzą do wszystkich zajęć – potwierdzał Wojtowicz. – Praktycznie zrealizowaliśmy sto procent tego, co sobie założyliśmy. Jestem zadowolony, ale trzeba zobaczyć, jak to będzie wyglądać na tle zespołów ekstraklasowych – zastrzegał.

W sobotę i w niedzielę siatkarki beniaminka TAURON Ligi miały okazję sprawdzić się z zespołami Pałacu Bydgoszcz i PTPS-u Piła. Oba mecze przegrały, w każdym wygrywając tylko jednego seta. W meczu z bydgoszczankami Joker pierwszego seta przegrał na przewagi, a w trzecim rozbił zespół gospodyń do 11. Musiał jednak ostatecznie uznać wyższość bydgoszczanek, które z dwoma wygranymi na koncie triumfowały w całym turnieju.

W niedzielę zespół ze Świecia zmierzył się z PTPS-em Piła w meczu o drugie miejsce w turnieju. Pierwszy set dość łatwo padł łupem pilanek, ale w drugim Joker postawił się rywalkom i wyrównał stan rywalizacji. Kolejne dwie partie znów jednak przebiegły pod dyktando podopiecznych trenera Mirosława Zawieracza i to pilanki cieszyły się z wygranego meczu.

Piątek:
Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – Enea PTPS Piła 3:1
(25:22, 25:22, 22:25, 25:21)

Sobota:
Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – Joker Świecie 3:1
(27:25, 25:20, 11:25, 25:17)

Niedziela:
Enea PTPS Piła – Joker Świecie 3:1
(25:17, 23:25, 25:22, 25:20).

źródło: czasswiecia.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved