Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Drugi dzień mistrzostw świata kadetów

Drugi dzień mistrzostw świata kadetów

W Iranie trwają mistrzostwa świata siatkarzy do lat 19. Z 20 zespołów, które miały wziąć udział w turnieju na miejscu pojawiło się 18, w środę udział w turnieju rozpoczęli Polacy, którzy rozbili Nigerię.  W drugim meczu tej grupy Iran pewnie pokonał Indie. W środę wygrywali także Brazylijczycy, Włosi, Argentyńczycy, Rosjanie i reprezentacja Tajlandii. Walkower za mecz z Dominikaną, która wycofała się z imprezy otrzymał Egipt.

Grupa A:

Iran, gospodarz turnieju, nie miał kłopotów z pokonaniem Indii. Persowie przeważali w ataku (41:36), popełnili także zaledwie 15 błędów przy 25 rywali. Dla Iranu 10 punktów zdobył Hossein Khanzadeh Firouzjah Poriya, dla Indii zaś po 13 razy punktowali Aman Kumar i Tanish Choudhary. W drugim meczu tej grupy Polacy rozbili Nigerię, dominując w każdym elemencie, w ataku zdobyli 40 punktów przy 28 rywali, w bloku 12:1, a asach serwisowych 6:1. 13 punktów zdobył Tytus Nowik, a 10 Piotr Śliwka. Dla rywali 9 punktów zdobył Mathias. Więcej o meczu TUTAJ

Iran  – Indie 3:0
25:22, 25:15, 25:22

Polska – Nigeria 3:0
25:10, 25:14, 25:18

W grupie B  Brazylia w pełni kontrolowała spotkanie z Białorusią. Młodzi Canarinhos ustawili sobie grę zagrywką (8:2 w asach serwisowych). Popełnili też mniej błędów. Arthur Bento Buczmiejuk poprowadził swój zespół do sukcesu zdobywając 15 punktów, a 13 dołożył Carlos.  Paloński zdobył dla Białorusi 20 oczek. Drugi mecz tej grupy także zakończył się wynikiem 3:0, lepsi od Czechów okazali się Włosi, którzy męczyć musieli się jedynie w secie drugim.  Włosi przeważali głównie w ofensywie. Alessandro Bovolenta oraz Luca Porro  byli liderami zespołu punktując odpowiednio 14 i 13 razy. Dla pokonanych 17 punktów zdobył David Kollator.

Brazylia  – Białoruś 3:0
(25:20, 25:16, 25:21)

Włochy  – Czechy 3:0
(25:19, 29:27, 25:15)

Walki nie brakowało w starciu Bułgarii z Rosją. Bułgaria lepiej weszła w mecz wygrywając pierwszego seta, potem jednak po walce triumfowali Rosjanie i to Sborna mogła cieszyć się z wygranej. Rosjanie dobrze zaprezentowali się w zagrywce, gdzie było 7:2 w asach serwisowych. Aleksandar Nikołow zapunktował 29 razy dla Bułgarii, a Georgi Tatarow 22.  Michaił Labińskij dla wygranych zapunktował 23 razy.  W drugim meczu Kamerun dobrze rozpoczął mecz z Tajlandią, ale potem to rywale okazali się lepsi, wygrywając 3:1. Warto podkreślić bardzo dużą ilość błędów po obu stronach, Kamerun popełnił ich aż 38, a Tajlanda 28. Sangsak Kittipong zdobył dla zwycięzców 18 oczek, w tym 5 zagrywką.  Tyle samo dla pokonanych punktował Kavogo.

Bułgaria – Rosja 1:3
(25:21, 22:25, 30:32, 22:25)

Tajlandia  – Kamerun 3:1
22:25, 25:13, 25:21, 25:20

W tej grupie Egipt po wycofaniu się Dominikany otrzymał walkower.  Argentyna zaś w meczu z Niemcami prowadziła 2:0  po ciężkiej walce. W trzecim secie do głosu doszli Niemcy pewnie wygrywając. W czwartej odsłonię zaś ekipa z Ameryki Południowej przypieczętowała sukces.  Argentyna przeważała w ataku, zdobywając 53 punkty przy 40 rywali, w bloku 11:6 lepsi byli Niemcy.  Oba zespoły popełniły jednak po ponad 30 błędów. Giuliano Turcitu zakończył mecz z 19 punktami dla Argentyny, dla Niemiec Jannes Wiesner zdobył 17 oczek.

Argentyna  – Niemcy 3:1
25:23, 25:22, 19:25, 25:22

Egipt – Dominikana 3:0 (walkower)
(25:0, 25:0, 25:0)