Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-19 M: Udany początek polskich kadetów, Nigeria bez szans

MŚ U-19 M: Udany początek polskich kadetów, Nigeria bez szans

Reprezentacja Polski kadetów rozpoczęła zmagania w mistrzostwach świata. W swojej inauguracji zmierzyła się z siatkarzami z Nigerii, którzy nie stanowili dla nich trudnych rywali. Biało-czerwoni zamknęli mecz w trzech setach.

Otwarcie pojedynku należało do Polaków, po asie Kajetana Kubickiego było już 5:0. Dopiero atak Dhikirullahi Oyewale Oyedepo dał pierwszy punkt Nigeryjczykom (5:1). Ci mieli problemy z przebiciem się przez polski blok. Mimo interwencji trenera, siatkarze z Nigerii byli tylko tłem dla biało-czerwonych (2:10). Chociaż nie brakowało przedłużonych akcji, rywale podopiecznych trenera Bąkiewicza zwykle kończyli je własnym błędem. Gdy Paul Chijindu Ogwulumba zaatakował w siatkę, drugi raz zawodników do siebie przywołał Sani Musa (18:6). Polacy swobodnie czytali grę rywali, często ustawiając potrójny blok. Trener Bąkiewicz rotował natomiast składem. W końcówce na lewym skrzydle serię nieudanych ataków zaliczył Timothy Udochuk Ogwulumba (23:9), a jednostronną odsłonę zamknął autowy atak Vincenta Mathiasa.

Pierwszy punkt w drugiej partii padł po ataku Jakuba Majchrzaka. Rywale ponownie mieli problem z wyprowadzeniem kończącego zagrania. Mimo że Nigeryjczykom zdarzało się obijać blok, dystans pozostawał bardzo wyraźny (14:6). W środkowej fazie seta obie drużyny nie ustrzegły się prostych błędów. Skutecznie punktował Tytus Nowik (19:11). Końcówka to ponownie seria błędów Nigeryjczyków, a po ich kolejnej nieudanej akcji o czas poprosił jeszcze trener Musa (21:11). Rywale mieli problemy z przyjęciem zagrywek Piotra Śliwki. Podobnie, jak w poprzedniej odsłonie, trener Bąkiewicz przeprowadził liczne zmiany. Atak Kacpra Ratajewskiego dał serię piłek setowych (24:14) a blok na nigeryjskim prawoskrzydłowym postawił kropkę nad „i”.

Początek trzeciej partii był nieco bardziej wyrównany (9:6). Polacy szybko jednak przejęli inicjatywę, raz za razem punktował Piotr Śliwka, a dystans powiększał się (14:8). Szybko trener Bąkiewicz zaczął rotować składem. W szeregach Nigeryjczyków skuteczność poprawił Dhikirullahi Oyewale Oyedepo, ale jego koledzy wciąż nie potrafili wyeliminować ze swojej gry pomyłek (16:10, 18:12). W dalszej części seta mylić zaczęli się również Polacy. Po asie Pascala Geoffrey’a Ozokoye o czas poprosił trener Bąkiewicz (18:15). Serię rywali przerwał zagraniem z lewego skrzydła Jakub Olszewski (19:15). Decydujące akcje toczyły się już po myśli biało-czerwonych, celnie zagrywał kapitan Polaków. Po ataku Dominika Czernego podopieczni Michała Bąkiewicza mieli kolejne piłki meczowe (24:16). Nigeryjczycy obronili dwie z nich, ale ostatnie słowo należało do Czernego.

Polska – Nigeria 3:0
(25:10, 25:14, 25:18)

Polska: Majchrzak (6), Szymendera (6), Kubicki (4), Nowik (13), Śliwka (10), Nowak (2), Hawryluk (libero) oraz Olszewski (6), Kufka (2), Czerny (3), Biliński (1) i Ratajewski (5)
Nigeria: Oyedepo (7), Faruk (2), Ogwulumba (1), Mathias (9), Michael, Ozokoye (4), Kinze (Libero) oraz Abari (4), Ogwulumba i Jaiyeola