Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME: Kolejna wygrana Bety i Lejawy

Plażowe ME: Kolejna wygrana Bety i Lejawy

fot. Danuta Rękawica

W Rydze trwają plażowe mistrzostwa Europy do lat 20. Drugą wygraną w fazie grupowej odnieśli Szymon Beta i Filip Lejawa, którzy w piątkowy poranek 2:0 pokonali rywali z Mołdawii. W piątek czeka ich jeszcze spotkanie o pierwsze miejsce w grupie B.  

W łotewskiej Rydze trwają plażowe mistrzostwa Europy do lat 20. W piątek kontynuowana jest rywalizacja w fazie grupowej. W grupie B walczą Filip Lejawa i Szymon Beta. Polacy mają już na koncie jedno zwycięstwo, a w swoim drugim meczu zmierzyli się z reprezentantami Mołdawii – Usatow/Didorciuc.

W mecz lepiej weszli Polacy, którzy po asie serwisowym Bety i kontrze Lejawy odskoczyli od rywali na 4:1. Ci jednak nie zamierzali się poddawać, a atak Didorciuca pozwolił im wrócić do gry. Polacy za sprawą bloku i zagrywki Bety próbowali odbudować przewagę, ale ambitnie grający Mołdawianie dotrzymywali im kroku (11:11). Co więcej, po asie Usatowa wyszli nawet na prowadzenie 16:14, ale biało-czerwoni szybko wyrównali wynik. Zanosiło się nawet na batalię na przewagi, ale zbicie Lejawy przechyliło szalę zwycięstwa na stronę Polaków w premierowej odsłonie (221:19).

Drugi set był wyrównany tylko do stanu 3:3. Od tego momentu zaczął się odjazd biało-czerwonych. Zagrywką życie przeciwnikom utrudniał Lejawa, Polacy skutecznie grali na siatce, a rywale popełniali błędy, przez co praktycznie w jednym ustawieniu losy tej części meczu zostały rozstrzygnięte (12:5). Przeciwnicy jeszcze próbowali walczyć, ale pojedyncze zagrania Didorciuca nie były w stanie odmienić losów tej partii (16:11). Polacy dołożyli szczelny blok i zmierzali do wygranej. W końcówce kontrolowali wynik meczu, a Lejawa przypieczętował ich wygraną (21:16).

Grupa B:
Lejawa/Beta POL – Didorciuc/Usatow MLD 2:0
(21:19, 21:16)

Zobacz również:
Pierwsza wygrana Polaków w plażowych ME U20

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved