Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Plażowe ME U-20 M: Dobry początek Polaków

Plażowe ME U-20 M: Dobry początek Polaków

Nasza eksportowa para młodzieżowa do lat 20 wygrała swój mecz w mistrzostwach Europy U-20. Szymon Beta i Filip Lejawa pokonali estoński duet Tristan Taht/Joosep Poldma.

Polacy dobrze zaczęli pierwszego seta, obejmując niewielkie prowadzenie 8:6. Nie pozwolili rozwinąć się rywalom i konsekwentnie powiększali swoją przewagę, prowadząc w środkowej fazie tej partii już 16:10 i pewnie zmierzali do zwycięstwa w tym secie. Ostatecznie bez problemu rozstrzygnęli pierwszą partię na swoją korzyść wynikiem 21:14.

W drugim secie nasi siatkarze dali się z początku zaskoczyć i musieli gonić wynik, bo Estończycy odskoczyli na 8:6. Polacy mozolnie odrabiali straty i w końcu wyszli na prowadzenie 16:15. Do końca jednak toczyła się zacięta walka o zwycięstwo w tej partii. Lejawa i Beta mieli pierwszą piłkę meczową przy stanie 21:20, ale jej nie wykorzystali. Dopiero przy wyniku 23:22 wygrali akcję i cały mecz.

Beta/Lejawa [POL] – Taht/Poldma [EST] 2:0
(21:14, 24:22)