Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Draft wyłonił zawodniczki w lidze koreańskiej

Draft wyłonił zawodniczki w lidze koreańskiej

fot. Michał Szymański

W dniach 11-13 maja odbyła się selekcja zagranicznych zawodniczek, które w sezonie 2023/2024 zagrają w lidze koreańskiej. Angaż w V-League uzyskało 7 z nich. Dla 4 będzie to pierwszy sezon spędzony w lidze koreańskiej, a 3 pozostałe mają już w niej doświadczenie.

8 maja koreańska federacja wybrała siedmiu zagranicznych zawodników w drafcie na sezon 2023/2024, natomiast w dniach 11 – 13 maja przyszedł czas na wyselekcjonowanie zagranicznych siatkarek. Treningi odbyły się w tureckim Stambule. Koreańskie kluby wybierały wśród 38 zagranicznych zawodniczek, wśród których 4 już wcześniej rywalizowały w tamtejszej lidze.Heungkuk Life Insurance Pink Spiders już wcześniej przedłużył kontrakt z Jeleną Mladenović, a nowe zawodniczki wybrało sześć pozostałych klubów. W efekcie do rywalizacji w nadchodzących rozgrywkach V-League zakwalifikowały się 4 debiutantki oraz 3 zawodniczki, które mają już doświadczenie związane z grą w koreańskiej lidze. Wśród nich nie ma gwiazd światowego formatu. Polskim kibicom zapewne najbardziej znana jest Gyselle Silva, która w przeszłości była zawodniczką Grupy Azoty Chemika Police, a tym razem zagra w GS Caltex Seul.

Lista zagranicznych zawodniczek w lidze koreańskiej na sezon 2023/2024:

IBK Bank Altos – Brittany Abercrombie (USA/Portoryko)

Pepper Savings Bank – Yaasmeen Bedart-Ghani   (USA/Izrael)

Heungkuk Life Insurance Pink Spiders – Jelena Mladenović (Bośnia i Hercegowina/Serbia)

Korea Ginseng Corporation – Giovanna Milana (USA)

Hyundai HC Hillstate – Laëtitia Moma Bassoko (Kamerun)

GS Caltex Seoul – Gyselle Silva (Kuba/Azerbejdżan)

Korea Expressway Corporation – Vanja Bukilić (Serbia)

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę