Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Daniel Pliński: Zagraliśmy bardzo mądrą siatkówkę

Daniel Pliński: Zagraliśmy bardzo mądrą siatkówkę

fot. Katarzyna Antczak
– Uważam, że zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, nie popełniając przy tym niewymuszonych błędów. Ponadto szanowaliśmy każdą piłkę i wykorzystywaliśmy wszystkie nadarzające się sytuacje – powiedział Daniel Pliński po wygranej z GKS-em Katowice. Podopieczni trenera Andrei Gardiniego bez większych problemów pokonali na wyjeździe GKS Katowice 3:0. Patrząc w statystyki, olsztyńscy akademicy w większości elementów siatkarskiego rzemiosła byli lepsi od swoich rywali.
Pewnie wygrywacie na wyjeździe bez straty seta z GKS-em Katowice. Przed meczem spodziewałeś się aż tak łatwej przeprawy?


Daniel Pliński: – Sądziliśmy, że będzie to ciężkie spotkanie. Na boisku wyszliśmy bardzo mocno nastawieni, a nasze myśli skupiały się tylko na mocnej i wyrównanej walce z przeciwnikiem. Gdy dołączyliśmy do tego dobrą grę, wynik nie mógł być inny jak nasze pewne zwycięstwo.
Praktycznie w każdym secie wasza dominacja była niepodważalna. Zdarzały się jednak sytuacje, kiedy w wasze szeregi wkradło się lekkie nieporozumienie…
– Uważam, że zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, nie popełniając przy tym niewymuszonych błędów. Ponadto szanowaliśmy każdą piłkę i wykorzystywaliśmy wszystkie nadarzające się sytuacje. Siatkówka to jest gra błędów, dlatego czasami mogą się one pojawiać. Pierwsze 10 minut spotkania zaważyło na tym, że wygraliśmy gładko bez straty seta.
Czy przez moment obawiałeś się, że ataki Sergieja Kapelusa czy Karola Butryna mogą doprowadzić do nerwowej końcówki chociażby w drugiej partii?
– Ani przez chwilę. Zagraliśmy bardzo mądrą siatkówkę, a każdy z nas pokazał wyśmienitą formę. Katowiczanie nie mieli.
W niektórych spotkaniach zdarzało się, że przy prowadzeniu 2:0 graliście słabiej po 10-minutowej przerwie. Co powiedzieliście sobie w szatni, aby nie stracić koncentracji?

 

– Nie musieliśmy sobie nic mówić, ponieważ od pierwszej do ostatniej piłki w naszych szeregach panowała pełna koncentracja. Jeśli chodzi o ewentualne przestoje, to trzeba je jak najszybciej wyeliminować. Każdej drużynie w tej lidze takie momenty będą się zdarzać – na całe szczęście w niedzielnym meczu my tego nie zaznaliśmy, dlatego wygraliśmy tę konfrontację. 

Przed wami teraz dwa tygodnie przerwy od ligowych rozgrywek – kolejny mecz rozegracie dopiero 21 stycznia przed własną publicznością z ONICO AZS-em Politechniką Warszawską. Co zatem trzeba zrobić, aby utrzymać wysoką formę?

– Odpowiedź jest dosyć prosta: tylko ciężki trening może zaowocować utrzymaniem wysokiej formy w kolejnych spotkaniach. Taki cel przyświeca nam na najbliższy czas.

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved