Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Chrobry Głogów przedstawił cały skład

Chrobry Głogów przedstawił cały skład

fot. SPS Chrobry Głogów

Chrobry Głogów już od dawna trenuje i rozgrywa sparingi. Chociaż jeszcze przed rozpoczęciem przygotowań podano nazwiska zawodników, którzy zdecydowali się pozostać w klubie, niewiadomą oficjalnie pozostawali siatkarze, którzy uzupełnili skład drużyny. Nowych podopiecznych trenera Walencieja przedstawiono 7 września podczas uroczystej prezentacji zespołu.

Chrobry Głogów powrócił na zaplecze PlusLigi. Drużyna prowadzona przez trenera Walencieja wywalczyła awans do I ligi i w nieznacznie zmienionym składzie przystąpi do rywalizacji w sezonie 2021/2022. Z drużyny odeszło bowiem jedynie czterech zawodników – Krystian Bangrowski, Michał Gawrzydek, Adam Michalski oraz Jakub Gontarewicz.Już w maju oficjalnie ogłoszono, z którymi zawodnikami zostały przedłużone umowy. Wiadomo było również, że na stanowisku trenera kolejny rok pozostaje Dominik Walenciej. Dopiero 7 września podczas uroczystej prezentacji zespołu w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie zaprezentowano pełen skład w tym czterech nowych siatkarzy. Do zespołu dołączył środkowy Maciej Polański, który ostatni sezon spędził w MCKiS-ie Jaworzno, z którym spadł z I ligi. Siatkarz w ostatnim sezonie wystąpił w 26 meczach, zdobywając 200 punktów. Nowym rozgrywającym został Filip Troczyński. W sezonie 2020/2021 pełnił rolę pierwszego rozgrywającego Metra Warszawa. Zawodnik występował już w I lidze w barwach Krispolu Września. Skład uzupełniło dwóch nowych przyjmujących – Filip Biegun, który ostatnio występował w Mickiewiczu Kluczbork oraz Stanisław Wawrzyńczyk. Drugi z przyjmujących poprzednie rozgrywki zakończył na 3. miejscu w szwajcarskiej ekstraklasie w barwach Volley Schönenwerd. Wystąpił również w czasie tegorocznego PreZero Grand Prix w barwach Jastrzębskiego Węgla.

Ostatnio Chrobry Głogów w I lidze występował w sezonie 2019/2020. Dość niespodziewanie dołączył do rozgrywek wobec poważnych problemów AZS-u Częstochowa, który ostatecznie został wykluczony z gry. Zespół w przerwanym z powodu pandemii koronawirusa sezonie rozgrał 25 spotkań z czego wygrał 5 i z 18 punktami na koncie spadł do II ligi. Podopieczni trenera Walencieja szybko wywalczyli powrót. – Nastroje są bojowe. Szykujemy się do sezonu. Chcemy zaistnieć w I lidze dłużej niż rok – powiedział trener Dominik Walenciej.

Skład Chrobrego Głogów na sezon 2021/2022:
rozgrywający: Krzysztof Antosik, Filip Troczyński
przyjmujący: Tomasz Błądziński, Marcin Ociepski, Filip Biegun, Stanisław Wawrzyńczyk
środkowi: Hubert Węgrzyn, Jakub Tubiak, Mateusz Kucharski, Maciej Polański
atakujący: Bartosz Janeczek, Krzysztof Rykała
libero: Mikołaj Kałkowski, Mateusz Januszewski

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna, miedziowe.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę