Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Chiappini przedłużył kontrakt, ponownie poprowadzi Węgierki

Chiappini przedłużył kontrakt, ponownie poprowadzi Węgierki

fot. PressFocus

Alessandro Chiappini pozostanie trenerem węgierskiej reprezentacji kobiet w piłce siatkowej. Włoski szkoleniowiec podpisał kontrakt na kolejne dwa lata, z możliwością przedłużenia go jeszcze o rok.

Trudne wyzwanie

Alessandro Chiappini to 55-letni trener pochodzący z Włoch, który w 2023 roku objął stery kadry Węgier siatkarek. Pierwszego roku prowadzenia reprezentacji „Madziarek” szkoleniowiec nie mógł zaliczyć do udanych. Jego drużyna zaliczyła komplet porażek w mistrzostwach Europy rozgrywanych 2023 roku. Mimo to węgierska federacja postanowiła docenić wkład Alessandro Chiappiniego i przedłużyć z nim współpracę na kolejne lata.

Jak wspomniał włoski trener rozmowy o przedłużeniu kontraktu prowadzone były już po zakończeniu ubiegłorocznego sezonu reprezentacyjnego. Zaznaczył również, że praca z węgierską reprezentacją siatkarek jest pełna wyzwań oraz trudności, jednak przy wsparciu federacji chce ją kontynuować. – Wierzę w ten projekt. Lubię wykorzystywać moją energię na tego typu wyzwania, dlatego zgodziłem się na kontynuowanie pracy z Węgierkami – powiedział Alessandro Chiappini. – Jest wiele rzeczy, które musimy odbudować i naszym zadaniem jest teraz postawienie solidnych fundamentów pod przyszłe sukcesy. Dobrze się przez ten rok poznaliśmy i zorientowaliśmy się, że mamy bardzo podobne podejście – dodał.

Łączona rola

Alessandro Chiappini pracę z reprezentacją Węgier łączy z prowadzeniem polskiego klubu ŁKS Commercecon Łódź. Włoski szkoleniowiec wraz z Łódzkimi Wiewiórami awansował do fazy play-off w TAURON Lidze. Niestety po przegraniu ćwierćfinałowej rywalizacji z zespołem Grot Budowlani Łódź, drużyna Chappiniego może powalczyć jedynie o 5. miejsce. Jak na razie łodzianki znajdują się na dobrej drodze do osiągnięcia tego wyniku, gdyż pierwsze spotkanie z MOYĄ Radomoką Radom zakończyło się ich wygraną.

 

Zobacz również:
TL: Znamy finalistów mistrzostw Polski! Pary gry o medale i zasady rywalizacji

źródło: Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-04-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved