Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Przyjmująca Chemika Police o rywalizacji z Chieri: Wygrać i przejść do kolejnej rundy

Przyjmująca Chemika Police o rywalizacji z Chieri: Wygrać i przejść do kolejnej rundy

Siatkarki Grupy Azoty Chemika Police nie zwalniają tempa. Cały czas utrzymują równy, wysoki poziom. W sobotę szybko rozprawiły się z Pałacem Bydgoszcz, a już w środę czeka na nie przeciwnik z jeszcze wyższej półki, włoskie Chieri. – Nastawienie może być tutaj tylko jedno – mówi Natalia Mędrzyk.

CZUŁY SWOJĄ SIŁĘ

Liderki TauronLigi w sobotę pokazały moc nie dając Pałacowi Bydgoszcz najmniejszych szans. Podopieczne Marco Fenoglio dominowały w każdym elemencie.  – Czułyśmy się mocne niezależnie od tego, w jakim składzie gramy. Wiadomo, że jesteśmy na trochę innym etapie, niż bydgoszczanki. Naszym zadaniem było wygrać 3:0 i tak też się stało – powiedziała po meczu Natalia Mędrzyk, przyjmująca Grupy Azoty Chemika Police.

BYŁA OKAZJA POPRACOWAĆ

Policzanki przerwę noworoczną wykorzystały nie tylko na odpoczynek, ale także na to, aby mocniej popracować na treningach mając w perspektywie trudne mecze w styczniu. Chemika czeka nie tylko rywalizacja z Chieri w Pucharze CEV, ale także mecze ligowe m.in. z Rysicami Radomką, czy ŁKS.  – Całe szczęście, że nie było widać po nas obciążenia spowodowanego ostatnimi ciężkimi treningami, ale też dlatego, że były to trzy sety. Pewnie to by wyszło w analizie naszego sztabu, ale kibice mogli tego nie zauważyć. Nie wiadomo, jakby to się potoczyło, gdyby mecz trwał dłużej – stwierdziła Mędrzyk.

Policzanki znakomicie zagrały blokiem zdobywając tym elementem 15 oczek przy 4 rywalek.  – Tak, to był klucz. Rozmawiałyśmy w naszym gronie zresztą, że w połowie pierwszego seta Agnieszka Korneluk miała już chyba cztery bloki. Ten element był naszą mocną stroną, ale wszystko zaczyna się też od zagrywki i odrzucenia przeciwnika od siatki – stwierdziła przyjmująca.

CZAS NA PUCHARY

Policzanki nie mają wiele czasu do kolejnego meczu. Przed nimi podróż do Włoch na pierwsze starcie pucharu CEV z  Reale Mutua Fenera Chieri. – Nastawienie może być tutaj tylko jedno, aby wygrać i przejść do kolejnej rundy Pucharu CEV – zakończyła Natalia Mędrzyk.