Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Chemik wyraźnie lepszy od Pałacu

TL: Chemik wyraźnie lepszy od Pałacu

Grupa Azoty Chemik Police wywiązała się z roli faworytek w pojedynku 14. kolejki TAURON Ligi. Ani przez moment siatkarki Metalkas Pałacu Bydgoszcz nie były w stanie zagrozić gospodyniom sobotniego meczu. Policzanki od początku do końca nie traciły koncentracji i kontrolowały przebieg gry. W żadnym z trzech setów bydgoszczanki nie przekroczyły bariery 20 punktów.

Początek bez niespodzianek

Mecz od skutecznej kiwki rozpoczęła Bruna Honorio, ale szybko odpowiedziała atakiem Dominika Witowska. Policzanki za sprawą skutecznej Igi Wasilewskiej odskoczyły na 4:2, ale bydgoszczanki wyrównały. W ustawieniu z Marleną Kowalewską na zagrywce policzanki odskoczyły na 8:5, co zmusiło do wzięcia czasu trenera Tęczę. W miarę trwania seta przewaga Chemika wzrastała, w bloku czujna była Agnieszka Korneluk, funkcjonował też atak. Przy stanie 12:6 dla rywala trener bydgoszczanek ponownie zawołał swoje zawodniczki do siebie. Po nim jednak wynik na 13:6 podwyższyła Saliha Sahin. Pałac po błędach Chemika i dobrej zagrywce Poli Nowakowskiej zbliżył się wprawdzie na cztery oczka, ale cały czas to faworytki kontrolowały grę. W obronie bardzo dobrze pracowała Martyna Grajber-Nowakowska, w ataku i na zagrywce nie zawodziła Martyna Łukasik i zrobiło się 18:12. Obraz gry nie uległ zmianie do końca seta, Atak Martyny Łukasik kończący długą akcję dał gospodyniom setbole (24:17), a po chwili udanym blokiem policzanki zakończyły seta.

Dominacja Chemika

Drugiego seta Pałac rozpoczął od prowadzenia 0:2, ale między innymi za sprawą dobrej gry w ataku Martyny Łukasik to Chemik wkrótce odskoczył na 4:2. Pałac wyrównał blokiem na 6:6. Policzanki jednak szybko rozpoczęły odjazd. W ataku nie zwodziła Bruna Honorio i przy stanie 9:6 dla faworyta przerwę zarządził trener Tęcza. Po niej jednak zagrywką asową popisała się Wasilewska (10:6).  Po polickiej stronie działał blok, do tego w grze ekipy z Bydgoszczy było sporo niedokładności (15:8). Kiedy zagrywką w boisko rywalek trafiła Dominika Pierzchała było już 18:9. Pałac  nie miał argumentów, aby przeciwstawić się lepiej dysponowanym rywalkom (10:23). Policzanki brylowały w każdym elemencie, trener Fenoglio w swoim stylu rotował składem. Elizabet Inneh-Varga dała swojej ekipie piłki setowe, a wynik seta na 25:11 ustaliły policzanki po raz kolejny blokując rywalki.

W trzecim secie policzanki już na początku odskoczyły na 7:2, kiedy w polu zagrywki była Inneh-Varga. Znakomicie nadal funkcjonował blok. Faworytki ani na moment nie traciły koncentracji zdobywając kolejne punkty (13:6).  Kolejny znakomity blok dał policzankom już wynik 15:8. Pałacanki wprawdzie wygrały trzy kolejne akcje za sprawą ataków Joanny Sikorskiej, ale na więcej nie pozwoliła Natalia Mędrzyk atakując na 16:11.  Policzanki zmierzały po wynik 3:0, punktowały m.in. Wasilewska, Łukasik czy Inneh-Varga, do tego doszły też błędy przeciwniczek (24:14). Bydgoszczanki obroniły dwa meczbole, ale po chwili sprytną kiwką mecz zakończyła Martyna Łukasik.

MVP: Iga Wasilewska

Grupa Azoty Chemik Police – Metalkas Pałac Bydgoszcz 3:0
(25:17, 25:11, 25:16)

Chemik: Honorio (8), Kowalewska (3), Korneluk (5), Sahin (4), Wasilewska (11), Łukasik (14), Grajber-Nowakowska (libero) oraz Inneh-Varga (8), Pierzchała (3), Mędrzyk (4) i Ding
Pałac: Bałdyga (2), Bujnarowska (3), Żurowska (4), Nowakowska (8), Sikorska (4), Witowska (4), Saad (libero) oraz Justka (libero), Gorzkiewicz, Łyszkiewicz (7) i Gliwa