Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Bruno Rezende oficjalnie wraca do Brazylii

Bruno Rezende oficjalnie wraca do Brazylii

fot. Klaudia Piwowarczyk

Chociaż informacje o przyszłości Bruno Rezende i jego domniemanym powrocie do Brazylii mówiło się od dawna, dopiero dzisiaj oficjalnie potwierdził to klub, jak i sam zawodnik. Na swoich mediach społecznościowych Volei Renata poinformowali o podpisaniu kontraktu z utytułowanym rozgrywającym. Rezende w nowym klubie spędzi conajmniej dwa nadchodzące sezony.

 

Potwierdzone plotki

O transferze Bruno Rezende do Brazylii w lokalnych mediach pisano od dłuższego czasu. Początkowo problemem miały być kwestie finansowe. Brazylijski klub nie był w stanie sprostać oczekiwaniom rozgrywającego, jednak ostatecznie udało im się wynegocjować satysfakcjonujące warunki. Z uwagi na niższą wartość kontraktu, klub zaoferował zawodnikowi również rekompensatę w formie 100% dochodzi ze sprzedaży jego koszulek klubowych. Znane nazwisko ma też przyciągnąć nowych sponsorów do klubu.

 

Powrót do ojczyzny

Bruno Rezende jest jednym z najbardziej utytułowanych siatkarzy. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt medali – zarówno tych wywalczonych w rozgrywkach klubowych, jak i z reprezentacją Brazylii. W trakcie rozgrywek wielokrotnie był również nagradzany statuetkami MVP oraz nagrodami dla najlepszego rozgrywającego. Ostatnie trzy lata spędził w lidze włoskiej, gdzie do swojej medalowej kolekcji dołożył między innymi Puchar CEV. Teraz nadszedł czas na powrót do ojczyzny, na czym samemu zawodnikowi również mocno zależało – na co wskazywać może negocjowanie kontraktu i zgoda na obniżenie jego wartości.

 

Ogromne zaskoczenie

Volei Renata to zasłużony klub, który w tym sezonie przyniósł niesamowite zaskoczenie. W fazie zasadniczej pokazali się z mocno nierównej strony, w ostateczności ledwo awansując do fazy play-off. Tam jednak zaskoczyli wszystkich rywali i dokonali niemożliwego – ostatecznie to właśnie oni zagrali w finale o złoto ligii brazylijskiej. Dopiero w wielkim finale ostali pokonani przez Sesi Bauru, kończąc ostatecznie sezon 2023/24 ze srebrnym medalem.

 

Zobacz również
Aleksandra Dudek zmienia barwy klubowe!

źródło: voleirenata - instagram

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved