Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Elite16: Polacy bezpośrednio w ćwierćfinale

Beach Pro Tour Elite16: Polacy bezpośrednio w ćwierćfinale

Michał Bryl i Bartosz Łosiak z Brazylijczykami walczyli o bezpośredni awans do ćwierćfinału turnieju z cyklu Beach Pro Tour Elite16 w Gstaad. Podczas spotkania nie brakowało walki. Biało-czerwoni nie pozwolili rywalom ugrać nawet seta i to Bryl/Łosiak zameldowali się w ćwierćfinale.

Zarówno Michał Bryl i Bartosz Łosiak jak również Pedro Solberg i Guto w fazie grupowej turnieju w Gstaad czwartkowy mecz wygrali 2:0 a drugi w piątek – 2:1. Tym samym bezpośrednie starcie polsko-brazylijskie zdecydowało o tym, który z duetów zapewni sobie awans do 1/4 finału.

Bryl i Łosiak walczyli o ćwierćfinał

Atak Pedro Solberga otworzył decydujący pojedynek. Po obu stronach siatki nie brakowało celnych zagrań, biało-czerwoni szybko odrobili początkowe straty (6:6). Polacy nie zdołali przejąć inicjatywy, po bloku na Łosiaku Brazylijczycy ponownie wyszli na dwupunktowe prowadzenie. Zdarzały się przedłużone wymiany. Po przerwie technicznej do głosu doszli biało-czerwoni, po ich kolejnej świetnej akcji o czas poprosili Brazylijczycy (14:12). Gdy asa dołożył Bartosz Łosiak, było już 16:12. Dopiero zagranie po skosie Pedro Solberga pozwoliło rywalom zakończyć serię (17:13). W kolejnej akcji Guto dołożył asa i szybko o czas poprosili Polacy. Celna zagrywka Łosiaka dała serię piłek setowych a zagranie w aut Guto zakończyło seta.

W drugim secie Polacy kontynuowali skuteczną grę i po ataku Michała Bryla a następnie bloku tego zawodnika prowadzili 4:1. W kolejnych akcjach biało-czerwoni kontynuowali skuteczną grę (8:4). Brazylijczycy nie wstrzymywali ręki w ataku, jednak wciąż musieli gonić wynik. Seria przy zagrywkach Guto sprawiła, że dystans znacznie się zmniejszył (10:9). Drużyny zeszły na przerwę techniczną po efektownym bloku Bryla (12:9). Biało-czerwonym zdarzało się popełniać błędy, ale utrzymywali swoją przewagę. Brazylijczycy walczyli, jednak nie byli w stanie zniwelować całej straty. Po asie Michała Bryla Polacy mieli cztery piłki meczowe. Brazylijczycy po mocnych atakach obronili dwie z nich i o czas poprosili biało-czerwoni. Dopiero ostatnią z nich wykorzystał Bryl.