Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Elite16: Kolejna wygrana Bryla i Łosiaka

Beach Pro Tour Elite16: Kolejna wygrana Bryla i Łosiaka

Michał Bryl i Bartosz Łosiak wygrali drugi mecz podczas Beach Pro Tour Elite16 w Gstaad. Ich rywalami w pierwszym starciu dnia byli Francuzi. Youssef Krou i Arnaud Gauthier-Rat słabo rozpoczęli mecz, ale od połowy pierwszego seta wysoko postawili poprzeczkę. Spotkanie rozstrzygnęło się w tie-breaku, którego od początku do końca kontrolowali Polacy.

Po asie Bartosza Łosiaka Polacy prowadzili 6:2. Francuzi nie odpuszczali, po punktowym bloku Youssefa Krou złapali kontakt punktowy (8:7). W kolejnych akcjach biało-czerwoni przejęli inicjatywę i odskoczyli na 12:9.

Po przerwie technicznej siatkarze z Francji zaczęli punktować w ataku i gdy na tablicy wyników pojawił się remis o czas poprosili Polacy (12:12). W kolejnej akcji asa dołożył Arnaud Gauthier-Rat. W dalszej fazie seta trwała walka punkt za punkt. Dopiero w końcówce Polacy zaczęli odbudowywać przewagę. Po autowej zagrywce Gauthier-Rat biało-czerwoni mieli piłki setowe. Pierwszą z nich wykorzystał Łosiak.

Od początku drugiej odsłony trwała wyrównana walka, duety wymieniały się skutecznymi atakami. Wynik pozostawał na styku, nie brakowało przedłużonych wymian. Obie drużyny prezentowały różne rodzaje ataków. Dopiero po asie Michała Bryla biało-czerwoni odskoczyli na 16:14 i o czas poprosili ich rywale. Dobra gra blokiem Krou pozwoliła Francuzom nie tylko wyrównać, ale wyjść na prowadzenie 17:16. Tym razem przerwę wykorzystali Polacy. Celnie zagrywał Krou, dołożył do tego blok Francuzi wyszli na prowadzenie 20:18. Mocny atak Bryla po skosie przedłużył grę, ale szybko seta zamknął Krou.

Bryl/Łosiak wygrali po tie-breaku

Z wysokiego c w decydującą partię weszli Polacy (3:0). Po kontrataku Bryla francuski duet poprosił o czas (5:1). Mimo starań Krou dystans pozostawał wyraźny. Polacy utrzymywali wyraźną przewagę, nie mylili się w ataku (10:5). Mocny atak z drugiej piłki Łosiaka dał serię piłek meczowych biało-czerwonym. Pierwszą zagraniem obok bloku obronił Gauthier-Rat. Sprytne zagranie Łosiaka zakończyło mecz.

Bryl/Łosiak POL – Krou/Gauthier-Rat FRA 2:1
(21:18, 19:21, 15:8)