Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > ME U-17 M: Bez większych emocji w 3. kolejce

ME U-17 M: Bez większych emocji w 3. kolejce

Niemal wszystkie spotkania 3. kolejki mistrzostw Europy U-17 zakończyły się w trzech setach. Wyjątek stanowiły dwa pojedynki. W grupie I Grecy wygrali ze Słowenią 3:1 i w takim samym stosunku w meczu grupy II biało-czerwoni okazali się lepsi od Finów. Polacy z dwoma wygranym plasują się obecnie na 4. miejscu w tabeli swojej grupy. Przed drużynami jeszcze cztery spotkania tej fazy turnieju. W sobotę zespoły będą miały czas na odpoczynek, do gry w grupach wrócą dopiero w niedzielę.

Grupa I – Bułgarzy wciąż bez straty seta

W grupie I rządzą i dzielą Bułgarzy. Reprezentanci tego kraju jako jedyni mają komplet oczek a w dotychczas nie stracili nawet seta. W piątek gładko pokonali Belgów, którzy tylko w drugim secie postawili się rywalom. Po drugie zwycięstwo sięgnęli Grecy i Turcy. Siatkarze z Turcji wygrali bez straty seta. Pierwsza część meczu Grecja-Słowenia była wyrównana. W drugiej części inicjatywę przejęli Grecy, którzy wygrywali sety do 15 i 17. Wciąż na pierwszego wygranego seta czekają Czarnogórcy. W piątek przegrali z Austriakami 0:3. Dla reprezentacji Austrii było to pierwsze zwycięstwo w turnieju.

Jedynym czterosetowym spotkaniem w grupie II było starcie Polaków z Finami. Biało-czerwoni źle weszli w mecz, ale od drugiego seta przejęli inicjatywę i wygrali 3:1. Pozostałe spotkania zamknęły się w trzech partiach. Kolejny komplet punktów do swojego konta dopisali Hiszpanie, którzy w piątek wygrali z Holandią. Niepokonani pozostają również Włosi, którzy pokonali Serbów. Reprezentacja Serbii jako jedyna w tej grupie nie wygrała nawet seta. Po drugie zwycięstwo sięgnęła natomiast Francja, która pokonała Czechów.

W sobotę drużyny mają czas na odpoczynek. W niedzielę natomiast podczas mistrzostw Europy U-17 rozegrana zostanie 4. kolejka. Polacy zmierzą się z Holendrami, którzy jeszcze nie wygrali żadnego meczu. To spotkanie zaplanowano na 15:00. W grupie I najciekawiej zapowiada się starcie Greków z Austriakami, zaś w grupie II najwięcej emocji powinno przynieść starcie Hiszpanii z Francją.