Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Gospodarze sięgnęli po Puchar Burmistrza Sulęcina

Gospodarze sięgnęli po Puchar Burmistrza Sulęcina

Gospodarze wygrali walkę o Puchar Burmistrza Sulęcina. Podopieczni trenera Copa okazali się lepsi w starciach z Astrą Nowa Sól i Chrobrym Głogów. – Cieszy pierwsze zwycięstwo na sulęcińskiej ziemi. Byłem pod wrażeniem kibiców, tego jak wygląda cała ta otoczka – przyznał po jednym z meczów trener Konrad Cop.

Do rozpoczęcia sezonu w I lidze mężczyzn zostały niespełna dwa tygodnie. Już 15 września o 17:30 spotkaniem CHKS Arki Chełm z Chrobrym Głogów zainaugurowany zostanie sezon 2023/2024. Przed pierwszym gwizdkiem nowych rozgrywek drużyny zgrywają się i sprawdzają swoją formę w sparingach.

Puchar Burmistrza zostaje w Sulęcinie

1 i 2 września w Sulęcinie rozegrany został Turniej o Puchar Burmistrza Sulęcina. Wzięły w nim udział trzy drużyny – obok gospodarzy zagrały Astra Nowa Sól oraz Chrobry Głogów. Pierwszego dnia sulęcinianie mierzyli się z nowosolanami. W meczu nie brakowało walki a ostatecznie po pięciu setach lepsi okazali się sulęcinianie. – Cieszy pierwsze zwycięstwo na sulęcińskiej ziemi. Byłem pod wrażeniem kibiców, tego jak wygląda cała ta otoczka – przyznał trener Konrad Cop. Pierwsze dwa sety należały do gości, dopiero w drugiej części seta inicjatywę przejęli sulęcinianie. – Żal było patrzeć, że przez te dwa sety nie dorównywaliśmy naszym kibicom. Cieszę się, że chłopcy pokazali charakter. Jesteśmy w takim okresie przygotowawczym, gdzie dużo pracujemy z dużymi obciążeniami. Ta gra nie będzie wyglądała optymalnie i o tym mówiliśmy sobie na treningach – dodał szkoleniowiec.

Nowosolanie po piątkowym spotkaniu wysyłali pozytywną energię Markusowi Kosianowi. Środkowy 1 września przeszedł operację kontuzjowanej kostki.

Drugi dzień zmagań rozpoczął pojedynek Astry z Chrobrym. Drużyny spotkały się po raz kolejny w tym sezonie przygotowawczym i ponownie lepsi okazali się nowosolanie. Najbardziej zacięty był drugi set, którego Astra wygrała 25:23. Na zakończenie turnieju gospodarze podjęli Chrobrego. Ponownie podopieczni trenera Copa rozegrali pięciosetowy pojedynek, choć tym razem to oni prowadzili 2:1. Goście doprowadzili do tie-breaka, jednak w nim sytuację kontrolowali już siatkarze z Sulęcina.

Tym samym turniej z kompletem zwycięstw wygrali siatkarze Olimpii, drugie miejsce zajęli nowosolanie a na ostatniej lokacie uplasował się Chrobry.