Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour: Polki odpadły z turnieju

Beach Pro Tour: Polki odpadły z turnieju

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz podobnie jak Piotr Kantor i Jakub Zdybek nie zdołały awansować do kolejnej fazy turnieju z cyklu Beach Pro Tour Challenge w kanadyjskim Edmonton. Polki w swoim spotkaniu o być albo nie być w turnieju grały przeciwko Anouk Vergé-Dépré i Joanie Mäder. Przez dłuższy czas Polki prowadziły wyrównaną walkę z przeciwniczkami, jednak w obu odsłonach decydujące fragmenty należały do siatkarek ze Szwajcarii.

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz rozpoczęły rywalizację w turnieju Beach Pro Tour Challenge w Edmonton od trzysetowej porażki przeciwko brazylijskiej parze Andressa/Vitoria. W drugim meczu grupy E Polkom przyszło zmierzyć się ze Szwajcarkami. Vergé-Dépré/Mäder swój pierwszy mezc grupowy przegrały z niemiecką parą Ludwig/Lippmann 1:2.

Walki nie brakowało

W pierwszym secie początkowo to Polki wyszły na kilkupunktowe prowadzenie (10:7). Rywalki przez dłuższy czas nie potrafiły znaleźć sposobu na odwrócenie biegu tego seta (15:12). Dopiero w końcówce Anouk Vergé-Dépré i Joana Mäder zaczęły dochodzić do głosu, doprowadzając do remisu 19:19. Obie ekipy miały swoje szanse w tej odsłonie, ale ostatnie słowo należało do Szwajcarek.

W drugiej partii ponownie lepiej rozpoczęły Gruszczyńska/Wachowicz, odskakując na 11:7. Po tym serię szybko zaliczyły rywalki i po chwili było już 11:11. Obie pary punktowały seriami (16:12, 16:15). Ostatnią serię zaliczyły Szwajcarki, od stanu 18:17 dla Polek już tylko one punktowały, wygrywając cały mecz.