Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Hamburg: Polki ze zwycięstwem w eliminacjach

Beach Pro Tour Hamburg: Polki ze zwycięstwem w eliminacjach

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz wygrały pierwszy mecz w eliminacjach turnieju Beach Pro Tour Elite16. Polki pokonały po tie-breaku duet z Chin. Aby awansować do turnieju głównego, biało-czerwone muszą pokonać włoski duet Gottardi/Menegatti. Początek meczu o godzinie 16.00.

Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry, ale po dwóch błędach chińskiej pary, Polki wyszły na pierwsze prowadzenie (5:2). Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz dość długo utrzymywału trzy punkty przewagi (8:5). Kiedy przeciwniczki dwukrotnie zapunktowały blokiem, zrobiło się 10:10. Po przerwie technicznej Aleksandra Wachowicz popisała się dobrą zagrywką i Polki ponownie objęły prowadzenie (13:10). Dalsza część seta, to gra punkt za punkt (16:13). Biało-czerwone kontrolowały przewagę i nie zamierzały oddawać inicjatywy Chinkom (19:16). Atakiem w środek, pierwszego seta zakończyła Jagoda Gruszczyńska (21:18).

Podrażnione Chinki, drugiego seta rozpoczęły od udanych zagrań (3:0). Polki przez kolejne kilka akcji miały problem ze skończeniem swoich ataków (2:8). Dobrze grające przeciwniczki powiększały swoją przewagę (12:5). Do przerwy technicznej, biało-czerwone odrobiły kilka punktów straty, lecz chwilę później Chinki ponownie objęły prowadzenie (16:10). W końcówce seta, Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz nie były w stanie nawiązać wyrównanej walki z J. Dong i Wang i przegrały drugiego seta 14:21.

Tie-breaka oba duety rozpoczęły od pewnych zagrań (4:4). Wyrównana gra trwała do momentu, gdy Chinki popełniły dwa błędy w ataku. Po asie serwisowym Gruszczyńskiej, Polki wyszły na trzypunktowe prowadzenie (9:6). Kiedy wydawało się, że to wystarczy do uspokojenia gry, chińska para zdobyła cztery punkty z rzędu i wyszła na prowadzenie (11:10). W emocjonującej końcówce, więcej zimnej krwi zachowały biało-czerwone i wygrały tie-breaka 15:12.

J. Dong/Wang [CHN] – Gruszczyńska/Wachowicz [POL] 1:2
(18:21, 21:14, 12:15)