Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Bartosz Pietruczuk dołączy do BBTS, zostają Kapelus i Piotrowski

Bartosz Pietruczuk dołączy do BBTS, zostają Kapelus i Piotrowski

fot. BBTS Bielsko-Biała

Nowym przyjmującym w ekipie BBTS Bielsko-Biała na sezon 2021/2022 będzie Bartosz Pietruczuk. 28-letni siatkarz pochodzi z Nowego Dworu Gdańskiego a w poprzednich rozgrywkach bronił barw eWinner Gwardii Wrocław i plusligowego Trefla Gdańsk. W zespole na kolejny sezon na tej pozycji pozostaną Siergiej Kapelus oraz Tomasz Piotrowski.

Bartosz Pietruczuk mierzy 197 cm wzrostu,  urodził się 26 lutego 1993 roku. Swoje pierwsze kroki na siatkarskich boiskach stawiał w Malborku. Później trafił do Trefla Gdańsk, gdzie do 2014 roku występował w Młodej Lidze. Kolejnym etapem jego siatkarskiej kariery był Kęczanin Kęty, Espadon Szczecin i pierwsza drużyna LOTOS-u Trefl Gdańsk.Później przyszedł czas na grę poza Polską – najpierw trafił do niemiecko-austriackiego Hypo Tirol Alpenvolleys Haching, a potem do czeskiej Dukli Liberec. Zagraniczne wojaże zakończył zdobyciem wicemistrzostwa czeskiej ekstraklasy, w swoim dorobku ma także brązowy medal niemieckiej ekstraklasy. Poprzedni sezon rozpoczął w eWinner Gwardii Wrocław by w styczniu przenieść się ponownie do Trefla Gdańsk. – Bartek to doświadczony i solidny gracz. Z pewnością będzie wzmocnieniem dla naszego zespołu. Rozmowy z Bartkiem były niezwykle krótkie, obu stronom bardzo zależało na podpisaniu umowy, dlatego też jestem zadowolony, że taki zawodnik będzie graczem BBTS – mówi Mirosław Krysta, prezes BBTS-u.

Bartek, będziesz nowym przyjmującym w BBTS-ie Bielsko-Biała. Jakie emocje towarzyszą ci w związku z tym faktem?

Bartosz Pietruczuk:BBTS zrobił na mnie duże wrażenie w zeszłym sezonie, imponująca seria kilkunastu zwycięstw z rzędu jest dużym osiągnięciem. Siłą rzeczy chciałem być częścią tego projektu, nie przypuszczałem jednak, że tak szybko się to wydarzy. Finalnie, jestem bardzo zadowolony, że Klub zdecydował się na współpracę. W przeszłości miałem okazję poznać samo miasto Bielsko-Biała, jak i okolice, z racji mojej gry w Kętach. Dobrze się czułem w tych stronach, więc tym większa radość z powrotu.

Jak ocenisz swój poprzedni sezon pod względem sportowym?

– W poprzednim sezonie, grając we Wrocławiu, nie miałem szansy pokazania swojej optymalnej dyspozycji. Po otrzymaniu szansy gry w Gdańsku dużo się zmieniło. Świetne treningi z bardzo dobrą grupą spowodowały, że ustabilizowałem swoją grę, co przełożyło się na zaufanie ze strony trenera, który dawał mi okazje do wykazania się i pomocy drużynie. Tym bardziej doceniam fakt przenosin do Bielska-Białej, gdyż szukałem klubu, który jest dobrze zorganizowany i umożliwi mi jak najlepsze warunki do dobrej gry w sezonie.

W BBTS-ie spotkasz w szatni kilku kolegów, dzięki czemu powinno być ci łatwiej w aklimatyzacji w Stolicy Podbeskidzia. Kogo znasz najlepiej i najmilej wspominasz?

– Niektóre osoby znam z ligi, z meczów, które graliśmy przeciwko sobie. Są to gracze z dużymi umiejętnościami i silną osobowością. Jarka Macionczyka i Bartka Cedzyńskiego znam dość dobrze z racji rozegranych razem sezonów w Kętach (z Jarkiem) i Szczecinie (z Bartkiem). Świetne osoby, z dużym dystansem do siebie, bardzo pracowite. Cieszę się, że jest nam dane znowu zagrać w jednym klubie. Myślę, że jako grupa szybko znajdziemy wspólny język i będzie nam się świetnie współpracowało.

Czego oczekujesz po zbliżającym się sezonie 2021/2022?

– Chciałbym żebyśmy jako drużyna prezentowali zadowalający nas poziom gry, zbudowali świetny klimat w szatni jak i na boisku, wytrwali ten okres w zdrowiu, zrealizowali cele własne oraz klubu. No i oczywiście, żeby rozegrać cały sezon bez przymusowych przerw.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: bbtsbielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę