Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kluby I ligi żegnają siatkarzy

Kluby I ligi żegnają siatkarzy

fot. PressFocus

Pożegnania zawodników przez swoje dotychczasowe już kluby trwają w najlepsze. BBTS Bielsko-Biała oraz KKS Mickiewicz Kluczbork poinformowały o rozstaniu się ze swoimi zawodnikami. W klubie z województwa śląskiego w sezonie 2024/2025 nie ujrzymy Radosława Puczkowskiego. Z kolei z kluczborskim Mickiewiczem rozstał się Maciej Czyrek. 

2 lata i koniec

Radosław Puczkowski barw BBTS-u Bielsko-Biała bronił przez dwa lata. Dla przyjmującego urodzonego w 2003 roku BBTS był pierwszym seniorskim klubem po tym, jak swoje pierwsze kroki stawiał w AKS-ie V LO Rzeszów. Ma za sobą debiut w PlusLidze oraz sezon w I lidze. Do udanych może zaliczyć ten drugi, bowiem zwieńczył go srebrnym medalem po tym, jak wraz z kolegami z zespołu ulegli w finałowej rywalizacji TAURON 1. Ligi MKS-owi Będzin w trzech meczach.

Przyjmujący w najwyższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2022/2023 zdobył łącznie 47 punktów, z czego 3 blokiem i 4 zagrywką. Jego rola ograniczała się do bycia zmiennikiem. Skończył 40 ze 110 piłek, co przełożyło się na skuteczność 36,36%. Większą rolę 21-latek odegrał rok później, kiedy to nie tylko został wicemistrzem I ligi, ale także zapisał na swoje konto 106 oczek, z czego 11 zagrywką i 10 blokiem. Spośród 193 piłek 85 zamienił na punkty, uderzał zatem ze skutecznością 44,04%.

ZMIANA PO SEZONIE

Maciej Czyrek natomiast do Mickiewicza Kluczbork dołączył właśnie na sezon 2023/2024 po tym, jak cztery poprzednie spędził w AZS-ie AGH Kraków. Dobry sezon w roli nominalnego libero zapewne zaowocował wieloma ofertami na nadchodzące zmagania. Czyrek w 33 rozegranych spotkaniach wystąpił w sumie w 130 setach, przyjmując 590 zagrywek, z czego 178 perfekcyjnie. 23-latek przyjmował na przestrzeni całego sezonu pozytywnie i perfekcyjnie odpowiednio na poziomach 50,17% oraz 30,17%, co plasuje go na 18. miejscu w rankingu przyjmujących TAURON 1. Ligi.

Wraz z Mickiewiczem Czyrek dotarł do ćwierćfinału, w którym wraz z drużynowymi kolegami wcale nie był daleko od awansu do najlepszej czwórki rozgrywek. Klub z województwa opolskiego wyrównał stan rywalizacji, ale w decydującym starciu w Bielsku-Białej uległ po tie-breaku, mimo że prowadził 2:1.

Zobacz również:
Przyjmujący Aniołów po awansie: Pokażemy, że w I lidze nie znaleźliśmy się przez przypadek

źródło: BBTS Bielsko-Biała - Facebook, Mickiewicz Kluczbork - Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved