Asseco Resovia buduje skład na nadchodzące rozgrywki PlusLigi. Wiadomo, że w Rzeszowie pozostanie trzon, który stanowił o sile ekipy w poprzednim sezonie. Teraz do tego grona dołączył środkowy bloku – Dawid Woch. Siatkarz od kilku miesięcy zmaga się z kontuzją.
Czarny scenariusz i walka o powrót
Dawid Woch w Asseco Resovii występuje od 2024 roku. Po świetnym pierwszym sezonie, drugi niestety stał pod znakiem kontuzji siatkarza. Jeszcze w trakcie przygotowań do poprzednich rozgrywek środkowy nabawił się kontuzji i miał przegapić początek sezonu. Potem jednak okazało się, że przerwa będzie dłuższa i Woch straci cały sezon. Rzeszowski klub postawił jednak na niego i środkowy nadal będzie bronić jego barw.
Od SMS-u do Asseco Resovii
29-letni siatkarz swoją profesjonalną ścieżkę rozpoczynał w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale, gdzie błyskawicznie dał się poznać jako ogromny talent. W swojej dotychczasowej karierze ligowej Woch zdążył już zwiedzić spore grono klubów w Polsce. Kibice mogą go kojarzyć z występów w takich markach jak MKS Będzin, GKS Katowice, BKS Visła Bydgoszcz, BBTS Bielsko-Biała czy Indykpol AZS Olsztyn.
Środkowy nie bał się również wyzwań poza granicami kraju. Swoje pierwsze zagraniczne szlify zbierał we francuskim Nice Volley-Ball (sezon 2017/2018), a w sezonie 2-23/2024 był mocnym punktem rumuńskiego CS Municipal Arcada Galați.
Multimedalista kadr młodzieżowych
Nowy nabytek pasiaków to zawodnik o wybitnym CV z czasów juniorskich. Dawid Woch był jednym z filarów „złotej generacji” polskich grup młodzieżowych, która przez lata dominowała na arenie międzynarodowej. Na swoim koncie posiada m.in.:
- Złoty medal Mistrzostw Europy Kadetów (2015)
- Złoty medal Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF) (2015)
- Złoty medal Mistrzostw Świata Kadetów (2015) – uznawany za jeden z jego największych dotychczasowych sukcesów
- Złoty medal Mistrzostw Europy Juniorów (2016)
- Srebrny medal Letniej Uniwersjady (2021)
Środek prawie bez zmian
Dawid Woch to już trzeci środowy, który zostaje w Rzeszowie. W Asseco Resovii nadal grać będą Mateusz Poręba oraz Danny Demyanenko. Z klubem ze stolicy Podkarpacia pożegnali się natomiast Beau Graham oraz Cezary Sapiński.
Zobacz również:
PlusLiga – karuzela transferowa


![Transfery siatkarskie 2026/2027 [22.06] – Asseco Resovia i GKS Katowice stawiją na stabilizację](https://siatka.org/wp-content/uploads/2026/06/Sklejka-siatka-1200x800-56-375x250.jpg)






