Strona główna » Kontuzja nie przeszkodziła. Asseco Resovia nadal stawia na tego środkowego bloku

Kontuzja nie przeszkodziła. Asseco Resovia nadal stawia na tego środkowego bloku

Asseco Resovia Rzeszów – Facebook

fot. PressFocus

Asseco Resovia buduje skład na nadchodzące rozgrywki PlusLigi. Wiadomo, że w Rzeszowie pozostanie trzon, który stanowił o sile ekipy w poprzednim sezonie. Teraz do tego grona dołączył środkowy bloku – Dawid Woch. Siatkarz od kilku miesięcy zmaga się z kontuzją. 

Czarny scenariusz i walka o powrót

Dawid Woch w Asseco Resovii występuje od 2024 roku. Po świetnym pierwszym sezonie, drugi niestety stał pod znakiem kontuzji siatkarza. Jeszcze w trakcie przygotowań do poprzednich rozgrywek środkowy nabawił się kontuzji i miał przegapić początek sezonu. Potem jednak okazało się, że przerwa będzie dłuższa i Woch straci cały sezon. Rzeszowski klub postawił jednak na niego i środkowy nadal będzie bronić jego barw. 

Od SMS-u do Asseco Resovii

29-letni siatkarz swoją profesjonalną ścieżkę rozpoczynał w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale, gdzie błyskawicznie dał się poznać jako ogromny talent. W swojej dotychczasowej karierze ligowej Woch zdążył już zwiedzić spore grono klubów w Polsce. Kibice mogą go kojarzyć z występów w takich markach jak MKS Będzin, GKS Katowice, BKS Visła Bydgoszcz, BBTS Bielsko-Biała czy Indykpol AZS Olsztyn.

Środkowy nie bał się również wyzwań poza granicami kraju. Swoje pierwsze zagraniczne szlify zbierał we francuskim Nice Volley-Ball (sezon 2017/2018), a w sezonie 2-23/2024 był mocnym punktem rumuńskiego CS Municipal Arcada Galați.

Multimedalista kadr młodzieżowych

Nowy nabytek pasiaków to zawodnik o wybitnym CV z czasów juniorskich. Dawid Woch był jednym z filarów „złotej generacji” polskich grup młodzieżowych, która przez lata dominowała na arenie międzynarodowej. Na swoim koncie posiada m.in.:

  • Złoty medal Mistrzostw Europy Kadetów (2015)
  • Złoty medal Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF) (2015)
  • Złoty medal Mistrzostw Świata Kadetów (2015) – uznawany za jeden z jego największych dotychczasowych sukcesów
  • Złoty medal Mistrzostw Europy Juniorów (2016)
  • Srebrny medal Letniej Uniwersjady (2021)

Środek prawie bez zmian

Dawid Woch to już trzeci środowy, który zostaje w Rzeszowie. W Asseco Resovii nadal grać będą Mateusz Poręba oraz Danny Demyanenko. Z klubem ze stolicy Podkarpacia pożegnali się natomiast Beau Graham oraz Cezary Sapiński. 

Zobacz również:
PlusLiga – karuzela transferowa

PlusLiga