Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > CEV CUP M: Dwa sety od awansu. Włoska misja Jurajskich Rycerzy

CEV CUP M: Dwa sety od awansu. Włoska misja Jurajskich Rycerzy

Przed Aluron CMC Wartą ogromna szansa by zameldować się w ćwierćfinale Pucharu CEV. Po wygranej, nad Allianzem Milano, w Sosnowcu Jurajscy Rycerze do awansu potrzebują już tylko dwóch wygranych setów. Początek meczu 18 stycznia o 20:00.

DOBRE OTWARCIE ZAWIERCIAN

Rywalizacja Aluron CMC Warty Zawiercie z Allianzem Milano przed pierwszym meczem określana była jako przedwczesny finał Pucharu CEV. Jednak w Sosnowcu wyraźnie lepsi byli zawodnicy z serca Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Podopieczni Michała Winiarskiego zamknęli ten mecz w trzech setach. Obie drużyny podejmowały ryzyko w polu zagrywki, ale w przyjęciu lepiej radzili sobie zawiercianie – 51% pozytywnego odbioru przekładało się na 53% skuteczności w ataku. Natomiast podopieczni Roberto Piazzy przyjmowali zagrywkę na poziomie 36%, a w ofensywie utrzymywali 45%.

Przed tygodniem najlepiej radzili sobie Karol Butryn, który zdobył 27 punktów oraz Yuki Ishikawa, który zdobywając 12 “oczek” stał się najlepiej punktującym zawodnikiem.

NOWY MECZ

Wygrywając w Sosnowcu w trzech setach do Włoch Jurajscy Rycerze lecą z potężną zaliczką. Do awansu do ćwierćfinału Pucharu CEV potrzebują już tylko dwóch wygranych setów. Jednak podopieczni Michała Winiarskiego mają w sobie dużo pokory i drugą odsłonę rywalizacji z Allianzem Milano traktują jako nowe otwarcie. –Jestem zadowolony z osiągniętego wyniku. Trzeba pamiętać, że za tydzień zagramy nowy mecz, w zupełnie innym miejscu. Nasi rywale będą mieli wsparcie kibiców, tym samym nie można powiedzieć, że awansowaliśmy do kolejnej rundypowiedział po ostatnim meczu prezes Aluron CMC Warty Zawiercie, Kryspin Baran.

Głównym celem zawiercian będzie koncentracja na swojej grze, tak by jak najlepiej otworzyć rewanż z Allianzem Milano. – Nam zależy na tych dwóch setach, żeby to jak najszybciej zamknąć i potem będzie już zupełnie inna zabawazapowiedział Bartosz Kwolek.