Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Brąz preludium mistrzostwa? Jagieło: To marzenie każdego prezesa

Brąz preludium mistrzostwa? Jagieło: To marzenie każdego prezesa

fot. PressFocus

– Ogromne gratulacje należą się trenerowi i Julce, ale przede wszystkim całemu zespołowi. To, co było powiedzianie – siatkówka to sport zespołowy i te nagrody świadczą o tym, że to był fajny sezon – mówiła w rozmowie ze Strefą Siatkówki na gali PLS Aleksandra Jagieło, prezes BKS-u Bostik ZGO Bielsko-Biała.

BKS MOCNYM AKCENTEM NA GALI PLS

8 czerwca, w sobotę, w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach odbyła się gala Polskiej Ligi Siatkówki podsumowująca sezon klubowy 2023/2024. BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała w znaczący sposób zaznaczył swoją obecność, bowiem mianem siatkarki sezonu odznaczona została Julia Nowicka, a trenerskim odkryciem Bartłomiej Piekarczyk. Co więcej – w kategorii “obcokrajowiec” nominowana została Kertu Laak, jednak zwyciężyła w niej Elizabet Inneh-Varga.

– To cudowne uczucie. Uważam pół żartem, pół serio, że powinno być jeszcze trzecie, a więc otrzymać powinna Kertu Laak jako obcokrajowiec sezonu, ponieważ miała fantastyczny sezon. Oczywiście gratuluję Elizabet Inneh-Vardze, która również miała udany sezon i zdobyła mistrzostwo Polski. Ogromne gratulacje należą się trenerowi i Julce, ale przede wszystkim całemu zespołowi. To, co było powiedziane – siatkówka to sport zespołowy i te nagrody świadczą o tym, że to był fajny sezon – mówiła w rozmowie ze Strefą Siatkówki Aleksandra Jagieło, prezes Bialskiego Klubu Sportowego.

MÓZG OPERACYJNY

Bartłomieja Piekarczyka zabrakło na gali, a jego nagrodę odebrała prezes Jagieło. Sam szkoleniowiec konsekwentnie rok po roku budował skład zespołu, wieńcząc zaufanie i długi okres sukcesami po długim okresie posuchy. Czy zostanie na przyszły sezon w BKS-ie? – Bary zostaje z nami na kolejny sezon. Jadąc do Katowic, zastanawiałam się, co mogę powiedzieć podczas odbierania tej nagrody. Ta nasza kilkuletnia współpraca i przede wszystkim taki spokój. Nie reagowaliśmy po porażkach, bo mieliśmy też trudny sezon, gdzie mieliśmy aż sześć porażek z rzędu. Były różne głosy, żeby zrobić coś z tą sytuacją. Ten spokój spowodował, że trener Bartek może odbierać tę nagrodę przez moje ręce. Cieszę się, bo to pokazuje, że każdy sukces potrzebuje czasu – zaznaczyła Jagieło.

MARZENIE WSZYSTKICH

Po ponad dekadzie BKS Bielsko-Biała wrócił na siatkarskie salony. Klub z województwa śląskiego sięgnął po Puchar Polski i brązowy medal mistrzostw Polski. Czy zatem te dokonania mogą być preludium do mistrzostwa w nadchodzącym sezonie? – Mistrzostwo Polski jest marzeniem każdego prezesa, każdego zawodnika i każdego trenera przed rozpoczęciem ligi. Zobaczymy. Rozgrywki znowu będą bardzo wyrównane. Do walki o najwyższe cele będzie kilka. Na pewno będziemy robić wszystko, żeby poprawić wynik z tego sezonu – zapowiedziała Aleksandra Jagieło.

Zobacz również:
Pierwszy sezon i nominacja. Gierszewska: Sam pobyt to wyróżnienie 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved