Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Poznaliśmy najlepszych, za nami uroczysta Gala PLS

Poznaliśmy najlepszych, za nami uroczysta Gala PLS

W sobotę w Katowicach, w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia odbyła się uroczysta Gala PLS podsumowująca sezon ligowy 2023/2024.  Poznaliśmy między innymi najlepszych siatkarzy i siatkarki oraz  trenera.  Przypomnijmy, że mistrzowskie tytuły zdobyły siatkarki Chemika Police i siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Do PlusLigi awansował MKS Będzin.

NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH

Podczas minionego sezonu na uwagę zasłużył na pewno wyczyn Norberta Hubera. Siatkarz popisał się imponującą liczbą punktowych bloków! To właśnie reprezentantowi Polski przypadł w udziale tytuł siatkarza sezonu. Po stronie pań nagrodzona została Julia Nowicka, reżyserka gry zdobywczyń Pucharu Polski i brązowego medalu Tauron Ligi – BKS-u Bostik Bielsko-Biała.

 

Wybrano także tych, którzy swoją postawą dali sygnał, że warto na nich stawiać.  Padło na młodą rozgrywającą UNI Opole, Julię Bińczycką i atakującego Trefla Gdańsk Aliakseia Nasewicza. Zdobył on dla „Gdańskich Lwów” w tym sezonie 126 oczek.  Wyróżniono także obcokrajowców, którzy walnie przyczynili się do sukcesów swoich ekip, Jean Patry w play-off był praktycznie nie do zatrzymania i pomógł Jastrzębskiemu Węglowi obronić mistrzostwo Polski. Po stronie kobiet podobną rolę w Chemiku Police odegrała Elizabet Inneh-Varga.

Do ekstraklasy po latach wraca MKS Będzin, a jednym z bohaterów był Mateusz Rećko, który także odebrał swoje wyróżnienie. W ostatnich miesiącach zdobył dla MKS-u 530 punktów. 12 razy odbierał nagrodę MVP.

PAN TRENER MICHAŁ WINIARSKI

Nagrodzono także najlepszych szkoleniowców. Wyróżnienie to odebrał Michał Winiarski, który cały czas znakomicie rozwija się jako trener. Z sukcesami prowadzi reprezentację Niemiec, a z Aluronem CMC Wartą Zawiercie zdobył w minionym sezonie i Puchar Polski i wicemistrzostwo Polski.  Kolejnym młodym obiecującym szkoleniowcem jest pracujący z BKS BOSTIK ZGO-Bielsko-Biała Bartłomiej Piekarczyk, zdobywca Pucharu Polski i brązowego medalu.

 

Wyróżnienia Polskiej Ligi Siatkówki sezon 2023/2024:

Siatkarka sezonu 2023/2024: Julia Nowicka (BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała)

Siatkarz sezonu 2023/2024: Norbert Huber (Jastrzębski Węgiel)

Odkrycie sezonu 2023/2024 TAURON Liga: Julia Bińczycka (UNI Opole)

Odkrycie sezonu 2023/2024 PlusLiga: Aliaksei Nasewicz (Trefl Gdańsk)

Obcokrajowiec sezonu 2023/2024 TAURON Liga: Elizabet Inneh-Varga (Grupa Azoty Chemik Police)

Obcokrajowiec sezonu 2023/2024 PlusLiga: Jean Patry (Jastrzębski Węgiel)

MVP TAURON 1. Ligi 2023/2024: Mateusz Rećko (MKS Będzin)

Trener sezonu 2023/2024: Michał Winiarski (Aluron CMC Warta Zawiercie)

Odkrycie trenerskie sezonu 2023/2024: Bartłomiej Piekarczyk (BKS BOSTIK ZGO-Bielsko-Biała)

Wyróżnienie specjalne – dziennikarz sezonu 2023/2024 – otrzymał Marek Magiera, komentator i dziennikarz Polsatu Sport.

źródło: inf. własna, plusliga.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved