Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Rozbita 8. kolejka. Co poza hitem czeka nas w najbliższych dniach?

PlusLiga: Rozbita 8. kolejka. Co poza hitem czeka nas w najbliższych dniach?

Przed nami 8. kolejka PlusLigi. Ta została po raz kolejny ‘rozbita’. W nominalnym terminie rozegrane zostaną jedynie cztery spotkania. Do jednego już doszło awansem – PGE Projekt Warszawa pokonał GKS Katowice. Jednakże pozostałe trzy potyczki rozegrają się dopiero w listopadzie. Co jeszcze czeka nas w 8. kolejce poza niekwestionowanym hitem w Lublinie?

POD ZNAKIEM HITU

W nie lada hicie 8. serii gier PlusLigi, który zarazem będzie jej ozdobą, zmierzą się zawodnicy BOGDANKI LUK Lublin oraz ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Drużyna ze wschodniej części Polski nadal jest niepokonana. Jednak ewentualne przedłużenie zwycięskiej passy nie przyjdzie jej łatwo. Mimo porażki w Suwałkach 2:3, kędzierzynianie przyjadą bardzo zmotywowani na Lubelszczyznę. Dedykowana hitowi 8. kolejki zapowiedź dostępna jest tutaj .

POZA HITEM TYLKO TRZY

Poza hitowym starciem w Lublinie w nominalnym terminie zostaną jeszcze rozegrane tylko trzy starcia. Jedno jest już za nami, rozegrane awansem. Ciekawe granie może mieć miejsce w teoretycznie „otwierającym” rywalizację meczu. Asseco Resovia Rzeszów zagra ze Steam Hemarpol Norwidem Częstochowa. Obydwie drużyny przegrały swoje ostatnie spotkania. Pasy mimo osłabień wyszarpały w stolicy punkt. Zespół spod Jasnej Góry natomiast mocno rozczarował, przegrywając z Barkomem Każany Lwów w trzech setach.

Za faworyta uchodzi zdobywca Pucharu CEV, który chcąc myśleć o grze o medale, powinien nie tylko triumfować w tego typu starciach, ale robić to za pełną pulę. Zespół z Podkarpacia miał prawie tydzień przerwy od ostatniego starcia. Norwid natomiast grał w niedzielę, by już w poniedziałek zameldować się w Rzeszowie.

Typ redakcji:
Asseco Resovia Rzeszów – Steam Hemarpol Norwid Częstochowa 3:1

Czysto teoretycznie w Zawierciu walczyć powinien też Cuprum Stilon Gorzów. W dalszym ciągu nie wiadomo, czy ujrzymy w meczu Mateusza Bieńka i Bartosza Kwolka. Wicemistrzowie Polski potrzebują w ostatnim okresie nieco więcej czasu na wejście w mecz, ale inkasują komplet punktów. Gorzowianie z kolei mistrzom Polski urwali seta i niewiele wskazuje na to, by stan miał się zmienić na terenie Warty. Ewentualna partycypacja Kwolka w meczu powinna tylko bardziej zarysować różnicę.

Aluron CMC Warta Zawiercie

Aluron CMC Warta Zawiercie – Cuprum Stilon Gorzów 3:2

W środę, 23 października zagrają ze sobą także Jastrzębski Węgiel i Trefl Gdańsk. Mistrzowie Polski po niespodziewanej porażce gdańszczan z PSG Stalą Nysa 1:3 nie powinni mieć większych trudności, by nie tylko powtórzyć ten sam rezultat, ale i pokusić się o zamknięcie batalii w trzech partiach.

Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk 3:0

Terminarz 8. kolejki PlusLigi:

wtorek, 22.10, godz. 17:30 – Asseco Resovia Rzeszów – Steam Hemarpol Norwid Częstochowa

wtorek, 22.10, godz. 20:30 – Aluron CMC Warta Zawiercie – Cuprum Stilon Gorzów

środa, 23.10, godz. 17:30 – Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk

środa, 23.10, godz. 20:30 – BOGDANKA LUK Lublin – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

5. 11 (data do potwierdzenia) – Barkom Każany Lwów – Indykpol AZS Olsztyn

12.11 (data do potwierdzenia) – PSG Stal Nysa – PGE GiEK Skra Bełchatów

27.11 (data do potwierdzenia) – Nowak-Mosty MKS Będzin – Ślepsk Malow Suwałki

Przypomnijmy, że PGE Projekt Warszawa pokonał już GKS Katowice 3:0. Spotkanie zostało rozegrane awansem w połowie września.