Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga kobiet: Jednostronne derby Mazowsza

I liga kobiet: Jednostronne derby Mazowsza

W Legionowie obyło się bez zaskoczeń. W derbach Mazowsza górą okazały się siatkarki LTS-u Legionovia Legionowo, które przed własną publicznością pokonały EASY WRAP Volley Kobyłka. Podopiecznym Grzegorza Kowalczyka do wygranej wystarczyły trzy sety, a najlepszą zawodniczką zawodów wybrano Zuzannę Tawłowicz.

FAWORYTKI SPROSTAŁY ZADANIU

LTS Legionovia Legionowo początku sezonu nie mogła zaliczyć do najbardziej udanych. Na jeszcze większy brak szczęścia mogły narzekać siatkarki z Kobyłki, które w debiutanckim sezonie na parkietach I ligi wygrały wyłącznie pojedynek z Gedanią Politechniką Gdańsk i to dopiero w tie-breaku.

Spotkanie w Legionowie od początku również nie układało się po myśli drużyny z Kobyłki. Częste błędy i brak skuteczności w ataku rywalek, świetnie potrafiły wykorzystać gospodynie, które błyskawicznie przejęły inicjatywę (5:4, 15:8). Podopieczne Grzegorza Kowalczyka idąc za ciosem punktowały niedociągnięcia słabszych przeciwniczek, wygrywając 25:16.

W drugiej odsłonie meczu bezradne siatkarki z Kobyłki niewiele mogły zrobić wobec świetnie dysponowanych zawodniczek LTS-u. Mnożące się problemy w przyjęciu nie pomagały drużynie w rozpędzeniu się. Choć wynik początkowo nie był najgorszy, to jednak dystans okazał się dla przyjezdnych zabójczy (8:7, 14:13, 18:17). Chęci nie wystarczyły, a mocna końcówka legionowianek zakończyła się dla nich pewnym zwycięstwem 25:19. W trzecim secie sytuacja wyglądała niemal bliźniaczo. Trzymanie kontaktu miało rację bytu tylko w pierwszej części seta (6:3, 10:9). Później gospodynie odjechały z wynikiem wygrywając 25:18.

MVP: Zuzanna Tawłowicz

LTS Legionovia Legionowo – EASY WRAP Volley Kobyłka 3:0
(25:16, 25:19, 25:18)