Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga mężczyzn: Kurczy się grono niepokonanych

II liga mężczyzn: Kurczy się grono niepokonanych

Po 3. kolejce więcej jest już odpowiedzi niż pytań. Coraz bardziej krystalizuje się też podział na mocniejsze i słabsze ekipy, lecz nie wszystkim faworytom udało się dopisać na konto 3 punkty. Drastycznie kurczy się także liczba zespołów, które wciąż mogą poszczycić się czystym kontem.

GRUPA I

Po 3. kolejkach zmagań prym w grupie I wiedzie Bejenka Budownictwo Ogrobet LUKS Wilki Wilczyn, który po awansie toruńskich aniołów na dobre może rozwinąć skrzydła w grupie. Tym razem łupem siatkarzy z Wielkopolski padło spotkanie ze Stoczniowcem Gdańsk (3:0). Liderzy rozgrywek do tej pory nie przegrali ani jednego seta. Drugą lokatę zajmuje obecnie Enea Energetyk Poznań, którego zawodnicy pokonali przed własną publicznością Agencję Inwestycyjną Stilon Gorzów 3:1.

Pierwszą porażkę w sezonie odniósł natomiast Volley Team Żychlin, który w pięciu setach uległ KRISHOME Września. Więcej powodów do radości ma SPS Cargill Słupca. Niegdyś znacząca siła, a obecnie odbudowujący się zespół, pokonał 3:1 młodzieżowy Trefl Gdańsk II. Pełne wrażeń spotkanie miało miejsce także w Płocku, gdzie lokalny KPS wygrał z drużyną z Tarnowa Podgórnego (3:2). Szczególnie godny uwagi był trzeci set, który zakończył się wynikiem 32:30 dla gości.

Tylko jedna pięciosetowa potyczka czekała na kibiców w miniony weekend. MTS Międzyrzecz Podlaski do pokonania przed własną publicznością KS Metro Family Warszawa potrzebował aż tie-breaka. Wyrównany bój najlepiej oddają wyniki, bowiem w żadnym z setów drużyny nie zdobywały poniżej 20 punktów. Piąty set natomiast zakończył się wygraną gospodarzy 15:11. Cztery sety rozegrano zaś w Grodzisku Mazowiecki, gdzie lokalny UKS Sparta,  a więc zeszłoroczny finalista rozgrywek, pokonał NECKO Augustów 3:1. Cenna wygrana dała spartanom 2. lokatę.

Do zera Lechię Tomaszów Mazowiecki II pokonało ProNutiva SKK Bielsk Duży. Wynikiem 3:0 zakończyło się także spotkanie pomiędzy Enea KKS Kozienice a SwK KARTPOL Kobyłka, gdzie górą okazała się ekipa przyjezdna. Dotkliwą porażkę na wyjeździe zanotowało także młodzieżowe NLO SMS PZPS Spała II, przegrywając 0:3 z MOS Wola Tramwaje Warszawskie. Przeciwników udało się zdemolować również KS Camperowi Wyszków, który przez własną publicznością ograł AZS UWM Olsztyn, obejmując tym samym fotel lidera.

W kolejnej grupie także obyło się bez wyczerpujących pojedynków. Najdłuższym meczem okazało się starcie Tubądzina Volley MOSiR Sieradz z KPS-em Akademią Silesiusa Chełmiec Wałbrzych. Choć w tie-breaku zwyciężyła drużyna z Wałbrzycha – 15:11, to na przestrzeni całego spotkania oba zespoły grały w kratkę prezentując przeciętny poziom. Pomimo potknięcia w jednym secie z wysokiej wygranej może cieszyć się natomiast DOFU Bielawianka-Bester, której łupem padło starcie z MLKS ABO ENERGY Gubin.

WKS Wieluń pokonał u siebie Ikara Legnica (3:0). Wygrana tym cenniejsza, że ekipa z Wielunia notując kolejne zwycięstwo zapewniła sobie 1. miejsce w grupie. Wynikiem 3:0 zakończyło się również spotkanie pomiędzy SPS Chrobrym Głogów a Gwardią Wrocław. Zwłaszcza drugi set w wykonaniu głogowian wyglądał znakomicie, gdyż bezradni rywale ugrali wyłącznie 10 punktów. Formalnością okazało się także spotkanie pomiędzy faworyzowanym IM Rekord Volley Jelcz-Laskowicze a AS PANS Nysa. Złe otwarcie gości i porażka 7:25 w zasadzie przesądziły o losach meczu. 3 punkty na swoje konto zapisał również BS Żagań WKS Sobieski pokonując 3:0 Eco-Team AZS UJD Stoelzle Częstochowa.

Najbardziej zaciętym spotkaniem w ostatniej grupie okazało się starcie pomiędzy TS Volley Rybnik a UMKS Kęczanin Kęty. O losach wyrównanego i przewrotnego pojedynku zadecydował dopiero tie-break wygrany przez UMKS 15:13. Tym samym UMKS Kęczanin Kętny jako jedyny zachował po 3. kolejnach czyste konto. Tyski Klub Siatkarski uległ we własnej hali MKS-owi Wisłok Strzyżów, nie wytrzymując intensywnego tempa narzuconego przez przeciwników.

Przyjezdnych  wynikiem 3:0 ugościło AKS V LO Rzeszów, od którego graczy lepsi okazali się siatkarze AVII Solar Sędziszów Małopolski. W pozostałych przypadkach rezultat 3:0 i pewne 3 punkty inkasowała drużyna gospodarzy. MKS Andrychów pokonał w ten sposób Karpaty – PANS Krosno, AT Jastrzębski Węgiel uporał się z SMS-em Spartą Kraków, a Volley Strzelce Opolskie wygrały z Klubem Siatkarskim Błękitni Ropczyce.