Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TAURON Liga: Walka nerwów i zwrotów akcji w Opolu

TAURON Liga: Walka nerwów i zwrotów akcji w Opolu

W Opolu do zaciętej rywalizacji o punkty przystąpił lokalny klub UNI Opole oraz Metalkas Pałac Bydgoszcz. Komplet punktów zostaje w Opolu, ale podczas spotkania nie brakowało emocji i niezwykłych zwrotów akcji. Gospodynie dały pokaz wychodzenia z ciężkich sytuacji i dopięły swego przed własną publicznością.

Otwarcie dla Uni

Obie ekipy rozpoczęły mecz od mocnej ofensywy i wymieniały się atakami. Gdy asem serwisowym popisała się Jovana Steković, Pałac objął prowadzenie (5:4), ale miejscowe od razu przystąpiły do natarcia. Podbudował je błąd przyjezdnych w ataku. Po uderzeniu Katarzyny Zaroślińskiej-Król Uni prowadziło 8:5, ale opolanki też myliły się i wynik się wyrównał. Kolejne minuty należały już do bydgoszczanek, wśród których zaczęła brylować Milana Rajlić. Pałac odskoczył na 16:11. I to się zmieniło. Na boisku nie brakowało długich wymian, a miejscowe wyczekały swój moment i powoli odrobiły straty. Remis dał błąd w ataku Pałacu (19:19). Obie ekipy spisywały się bardzo dobrze, zapewniając zacięte wymiany. Ostatnie chwile to świetna gra Zaroślińskiej-Król i Guewe Diouf, dzięki którym Elan McCall miała okazję zakończyć długą wymianę i całego seta.

Pierwsze akcje kolejnej odsłony to sporo błędów , głów nie po stronie opolanek. Pałac prowadził 5:2 i utrzymywał przewagę dzięki skutecznej Rajlić (8:4). Diouf z pola zagrywki poderwała swój zespół do walki,  a błędy ekipy gości wyrównały po 9. Pałac ponownie wypracował przewagę przy zagrywkach Wiktorii Paluszkiewicz, swoje dołożyła też Rajlić (15:12). Siatkarki U ni nie odpuszczały, były cierpliwie i serwisy Natalii Kecher odmieniły sytuację. Pałac zaczął się mylić i miejscowe wyszły na czoło 18:16. Nie na długo. Steković w polu serwisowym, Rajlić w ataku – obie siatkarki rozdawały karty w końcówce, a bydgoszczanki wyrównały w setach po 1.

Odrobiły straty

Trzeciego seta otworzyła koncertowa gra za linią końcową Steković. Pałac grał kontrą i blokiem, szalała Rajlić 6:0. Myliły się też opolanki (2:10). Siatkarki Uni po jakimś czasie zaczęły wracać do  gry, a sygnał udanym blokiem dała Kecher. Przewaga Pałacu była jednak nadal bardzo wysoka, a przyjezdne cały czas rozdawały karty. Po bloku Paluszkiewicz prowadziły 17:9. W kolejnych akcjach, po drugiej stronie siatki, sprawy w swoje ręce wzięły Aleksandra Cygan i Marta Pamuła. Sytuacja szybko się zmieniła. Po bloku tej pierwszej to ekipa gospodarzy była na czele (20:19). Do nich dołączyła McCall. W Pałacu Svitlana Dorsman zagrywką próbowała odwrócić jeszcze przebieg gryz, ale opolanki nie dały już sobie wyrwać wygranej w tej odsłonie.

Za ciosem

Choć Pałac od pierwszych akcji po przerwie próbował narzucić swój rytm i prowadził przez jakiś czas, miejscowe dość szybko wróciły do gry. Kontra McCall dała im prowadzenie 8:7, świetnie grała Zaroślińska-Król, a blok dołożyła Cygan (10:8). Seria Uni trwała i miejscowe odskoczyły na czteropunktową przewagę. Przy zagrywkach Steković Pałac mógł wrócić do gry, ale nie odrobił całych strat. Siatkarki Uni grały bardzo zespołowo i każda zawodniczka wiele w nosiła do gry. Blok Kecher dał Uni prowadzenie 22:17 i choć miejscowe w ostatnich chwilach myliły się to spokojnie dograły seta i mecz do końca.

MVP: Elan McCall

UNI Opole – Metalkas Pałac Bydgoszcz 3:1
(25:23, 21:25, 25:22, 25:22)

UNI Opole: McCall (16), Zaroślińska-Król (17), Połeć (3), Kecher (6), Diouf (11), Bińczycka (1), Adamek (L) oraz Reiter (2), Pamuła (7), Matsumoto, Cygan (9)
Pałac Bydgoszcz: Makarewicz (2), Rajlić (17), Dorsman (17), Paluszkiewicz (7), Steković (12), Łyczakowska, Jagła (L) oraz Nowakowska (4), Sidor