Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Polskie siatkarki brylują w Turcji

Polskie siatkarki brylują w Turcji

W Turcji wystartował AXA Insurance Cup. W pierwszym dniu karty w swoich drużynach rozdawały siatkarki z Polski. Julia Szczurowska i Aleksandra Rasińska musiały stoczyć siostrzane starcie. Swój mecz wygrała Olivia Różański.

W tym sezonie grono biało-czerwonych siatkarek w lidze tureckiej znacznie się poszerzyło. Pokazał to już jeden z przedsezonowych turniejów. W piątek wystartował turecki AXA Insurance Cup, który potrwa do niedzieli. Wśród sześciu drużyn są trzy, których barw bronią polskie siatkarki. Mowa o Julii Szczurowskiej, Olivii Różański i Aleksandrze Rasińskiej. Te na tureckich boiskach radzą sobie bardzo dobrze.

Siostrzane starcie

Już pierwszego dnia po dwóch stronach siatki spotkały się Julia Szczurowska i Aleksandra Rasińska. Mecz trwał cztery sety, a Nilufer Belediyespor Eker Szczurowskiej pokonał Aydin B.Sehir Bld. Rasińskiej. Do wygranej swoją ekipę poprowadziła właśnie Polka. Julia Szczurowska zdobyła w tym meczu 28 punktów, notując ratio +20. Polska atakująca atakowała ze skutecznością 52% kończąc 23 z 44 uderzeń. Do tego dołożyła jednego asa i cztery udane bloki.

Z kolei Anna Rasińska robiła, co mogła, by poderwać swój zespół do walki. Była w nim najlepsza i niezwykle skuteczna w polu zagrywki Rasińska asami serwisowymi zdobyła aż siedem punktów, a w meczu zagrywała w sumie 20 razy i popełniła przy tym zaledwie dwa błędy. Do tego dopisała 16 punktów atakiem, w którym uderzała aż 46 razy. To dało sumę 23 zdobytych punktów.

W setach Nilufer Belediyespor Eker wygrał z Aydin B.Sehir Bld. 25:22, 14:25, 25:16 25:22.

Szybkie 3:0

Z wygraną nie miała problemu drużyna Olivii Różański. Przeciwniczki nie prezentowały się za dobrze, więc Besiktas miał ułatwione zadanie. Reprezentantka Polski była najlepiej punktującą w całym meczu, mimo że jej wynik nie był oszałamiający – 14 punktów. Na jej dorobek złożyło się 10 udanych ataków (53% skuteczności), trzy asy serwisowe oraz jeden blok. Jej zespół pokonał Kecioren Bld. 3:0 (25:19, 25:17, 25:15).

W trzecim turniejowym starciu Galatasaray Daikin bez straty seta pokonało Zeren Spor (25:18, 25:19, 25:21).