Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > BPT Futures Warszawa: Turniej główny nie dla Kozłowskiego i Opieli

BPT Futures Warszawa: Turniej główny nie dla Kozłowskiego i Opieli

Zawody w Wilanowie wystartowały. Niemal wszystkie polskie pary znalazły się w turnieju głównym. Wyjątkiem był duet, Robert Kozłowski i Maciej Opiela, których czekała przeprawa przez kwalifikacje. Biało-czerwoni już w pierwszej rundzie ponieśli dotkliwą porażkę z Łotyszami – Bulgacs O./Graudins, tym samym odpadając z dalszej gry o główną drabinkę.

ŁOTEWSKI POKAZ SIŁY

Udział w polskim turnieju cyklu Beach Pro Tour ma zagwarantowane sporo rodzimych duetów, jednak ze względu na duże zainteresowanie zagranicznych par z automatu do turnieju głównego nie dostali się Robert Kozłowski i Maciej Opiela. Nic jednak straconego, bowiem biało-czerwonych czekały eliminacje. W pierwszej rundzie naprzeciwko Polaków stanęło dwóch Łotyszów – Bulgacs O./Graudins.

Początek spotkania wyglądał obiecująco dla obu stron (4:4). Chwilę później – przy wyniku po 6, Polaków dopadła niemoc. Proste błędy, brak skuteczności całkowicie pokrzyżował im plany. Z pomyłek przeciwników umiejętnie skorzystali Łotyszek, budując pokaźną przewagę (10:6, 15:6). Wreszcie, gdy biało-czerwonym udało się ruszyć z licznikiem, to sytuacja była już nie do odratowania (9:19). Pierwszy set zakończył się imponująco wysoką wygraną łotewskich siatkarzy 21:9.

W drugiej odsłonie spotkania plan był prosty – nie pozwolić rywalom uciec z wynikiem na dystansie. Ta sztuka Polakom jednak się nie udała, a rywale bardzo szybko rozprawili się z pogubionymi reprezentantami gospodarzy (10:5, 17:5). Podobnie jak pierwszy set, tak i drugi, zakończył się rezultatem 21:9 na korzyść siatkarzy z Łotwy.

Porażka Polaków jest jednoznaczna z odpadnięciem z zawodów.

Bulgacs O./Graudins (LAT) – Kozłowski/Opiela (POL) 2:0
(21:9, 21:9)