Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > MŚ U17 M: Włosi i Brazylijczycy jako jedyni z kompletem punktów, czas na ćwierćfinały

MŚ U17 M: Włosi i Brazylijczycy jako jedyni z kompletem punktów, czas na ćwierćfinały

Faza grupowa mistrzostw świata siatkarzy do lat 17 jest już przeszłością. Łącznie szesnaście drużyn stoczyło trzy pojedynki z wyjątkiem Uzbekistanu, który oddał wszystkie mecze walkowerem. Tak samo zresztą jest w przypadku ćwierćfinału. Pewni gry w półfinale są Egipcjanie. Natomiast włoscy i brazylijscy siatkarze jako jedyni zakończyli rywalizację w grupach z kompletem punktów na swoich kontach.

WŁOSI I BRAZYLIJCZYCY Z KOMPLETEM PUNKTÓW

Reprezentacja Włoch sięgnęła po komplet zwycięstw i punktów w grupie C. Młodzi siatkarze z Półwyspu Apenińskiego wygrali z Kubańczykami i Argentyńczykami 3:1, a z Portorykańczykami 3:0. Zajęcie przez Włochów 1. miejsca w swojej grupie sprawia, że czysto teoretycznie w 1/4 finału zmierzą się oni z łatwiejszym rywalem, ponieważ przyjdzie im rywalizować z Meksykanami, którzy w grupie A wygrali tylko seta i tym samym ją zamykają.

Prawdziwy pokaz siły zaserwowali natomiast Brazylijczycy, którzy nie przegrali nawet seta. Nie wliczając walkowera z Uzbekami, drużyna z Kraju Kawy pokonała Belgię i Chile w stosunku 3:0. Podopieczni trenera Wima de Boecka o awans do półfinału walczyć będą z reprezentacją Libii, która zdecydowani nie udźwignęła ciężaru rywalizacji w grupie B. Formacja z Afryki przegrała z Egipcjanami, Irańczykami i Tunezyjczykami po 0:3.

Egipcjanie trzeci i ostatni niepokonani

Kompletem zwycięstw może pochwalić się jeszcze tylko jeden zespół. Jest to reprezentacja Egiptu, która pokonała 3:0 Tunezyjczyków i Libijczyków, a także Irańczyków po tie-breaku. Co ciekawe, Egipcjanie nie tylko okazali się zwycięzcami grupy B, ale także są pierwszymi półfinalistami turnieju o globalny czempionat do lat 17 z udziału na to, że reprezentacja Uzbekistanu nie dotarła do Sofii, w wyniku czego wszystkie starcia z tym zespołem premiowane są walkowerem. Faza grupowa ma to do siebie, że do fazy play-off awansowały wszystkie drużyny, nawet te z czwartych miejsc. W praktyce jednak w 1/4 finału zmierzą się one z liderami poszczególnych grup. Tak więc egipskich siatkarzy czeka minimalnie dłuższa przerwa. W półfinale natomiast zmierzą się ze zwycięzcą meczu Argentyna- Bułgaria.

gorąco w grupie a

Najbardziej wyrównana rywalizacja miała miejsce w pierwszej grupie. Przewodzą jej Hiszpanie z dorobkiem 7 punktów. Ekipa z Półwyspu Iberyjskiego po dwóch kolejkach miała na swoim koncie komplet punktów, ale w ostatniej serii gier przegrała z Chińskim Tajpejem po tie-breaku. Formacja z Azji natomiast uległa po pełnym dystansie Bułgarom, w wyniku czego gromadzi na swoim koncie 6 punktów i zajmuje 2. miejsce. Bułgarski zespół natomiast zakończył zmagania na 3. miejscu z 5 oczkami . Outisderem okazali się Meksykanie, którzy w trzech meczach wygrali zaledwie seta.