Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Tomasz Warych i Marcel Wanat mistrzami EEVZA U18

Tomasz Warych i Marcel Wanat mistrzami EEVZA U18

W dniach 13-15 sierpnia w łotewskiej Kiesi rozgrywane były Mistrzostwa EEVZA U16 i U18 w siatkówce plażowej. Złote medale tego czempionatu w kategorii U18 wywalczyli Tomasz Warych i Marcel Wanat.

Duży sukces młodych Polaków

Wśród chłopców w kategorii wiekowej U18 bezkonkurencyjni byli Tomasz Warych i Marcel Wanat, którzy wywalczyli mistrzowski tytuł. W wielkim finale stoczyli trzysetowy bój z estońską parą Parijogi/Kender, wygrywając mecz 2:1 (21:12, 13:21, 15:10). Brązowe medale wywalczyła ukraińska para Marynin/Romanyszyn.

O krok od meczów medalowych byli również Jakub Zdrojewski i Oliwier Pawlicki, niestety na swojej drodze w ćwierćfinale trafili na swoich kolegów, czyli parę Warych/Wanat. Ostatecznie Zdrojewski/Pawlicki zostali sklasyfikowani na miejscach 5-8.

W rywalizacji dziewcząt w kategorii U18 na miejscach 5-8 zostały sklasyfikowane Amelia Panek i Aleksandra Wolny, a na miejscach 9-15 Zuzanna Przybyszewska i Zofia Preweda.

Z kolei w kategorii U16 Hanna Leśniewicz i Natalia Lewandowska również zajęły miejsce 5-8.