Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN M: Walka o każdy punkt! Niezwykle długi set w meczu Turcji i Niemiec

LN M: Walka o każdy punkt! Niezwykle długi set w meczu Turcji i Niemiec

Trwa ostatni dzień rywalizacji w drugim turnieju Ligi Narodów. Emocji nie brakuje, a w spotkaniu Turcji i Niemiec końcówka drugiego seta była pełna zwrotów akcji, a drużyny toczyły walkę punkt za punkt aż do stanu 44:42, kiedy to szalę zwycięstwa przechylili Turcy.

walka o każdy punkt

Kolejny mecz w japońskiej Fukuoce lepiej rozpoczęli reprezentanci Niemiec. Podopieczni Michała Winiarskiego wygrali premierową odsłonę 25:22. Jednak po przerwie Turcy nie zwiesili głów, a druga odsłona obfitowała w emocjonujące wymiany. Z obu stron siatki nie brakowało dobrej gry na linii blok-obrona, co przekładało się na kontrataki. Najwięcej emocji pojawiło się w końcówce tego seta, gdzie doszło do gry na przewagi.

Walka punkt za punkt toczyła się aż do stanu 44:42, a zarówno Turcy jak i Niemcy wykazali się ogromną koncentracją. Jednak ostatecznie ze zwycięstwa i wyrównania wyniku meczu cieszyli się tureccy siatkarze.

Jak do tej pory podopieczni Michała Winiarskiego mają na swoim koncie dwie wygrane,  a tureccy siatkarze wygrali tylko jedno spotkanie.