Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN M: Bułgarzy walczyli, ale nie wygrali z Chinami

LN M: Bułgarzy walczyli, ale nie wygrali z Chinami

Rozpoczęły się rozgrywki Siatkarskiej Ligi Narodów mężczyzn. W inauguracyjnym spotkaniu zmierzyli się reprezentanci Bułgarii oraz Chin. Starcie było nierówne, obie ekipy grały zrywami, ale na tie-breaka lepiej zmobilizowali się siatkarze z Azji i to oni w nim pewnie triumfowali.

W pierwszym secie Chińczycy byli dużo skuteczniejsi w ataku. Prym wiódł w nim ich kapitan Chuan Jiang. Bardzo dobrze spisywał się też Jingyin Zhang, który nie tylko był skuteczny w ofensywie, ale również blokował rywali i sprawiał im problem zagrywką. Wśród Bułgarów podobnie spisywał się Aleksandar Nikołow, jednak jego ekipa nie kończyła ważnych akcji.

Kiedy azjatycka drużyna zaczęła się mylić, sytuacja zmieniła się. Do gry po bułgarskiej stronie boiska włączył się Martin Atanasonow, który nie tylko atakował, ale świetnie zagrywał, zapisując tylko w tym secie dwa asy serwisowe na swoim koncie. Bułgarska drużyna pewnie zmierzała do remisu w meczu (18:14) i choć rywale próbowali jeszcze ją gonić (19:17), to Europejczycy zamknęli seta z dość sporą przewagą.

Trzecia odsłona to nadal dobra gra Nikołowa i Atanasowa, jednak po drugiej stronie świetnie radził sobie Zhang. W dodatku Azjaci bardziej szanowali piłkę, co miało wyraźny wpływ na wynik. Bułgarzy popełniali więcej błędów i to reprezentacja Chin ponownie objęła prowadzenie w meczu.

Bułgarzy walczyli do końca. Nikołow był nie do zatrzymania w ataku. Ważne dla bułgarskiej drużyny punkty padały też po blokach. Choć chińska drużyna, dzięki Yuantai Yu, starała się trzymać dość blisko z wynikiem (19:17), to nie najlepsza skuteczność jej kapitana i Zhanga, pozwoliła rywalom znowu odskoczyć i doprowadzić do remisu.

W tie-breaku Zhang wrócił już do dobrej dyspozycji, wspierał go też Dongchen Wang, a kadra Chin pewnie prowadziła 9:5). Bułgarski zespół jeszcze próbował odwrócić losy seta, ale końcówka zupełnie należała do rywali, którzy wygrali pierwszy mecz tegorocznej Siatkarskiej Ligi Narodów.

Bułgaria – Chiny 2:3
(20:25, 25:21, 21:25, 25:20, 9:15)

Bułgaria: Bratojew (1), Kolew (1), Atanasonow (13), Grozdanow (5), Dimitrow (15), Nikołow (22), Bożiłow (libero) oraz Dobriew (libero), Gocew (6), Asparuhow , Seganow, Penczew (3) i Petkow
Chiny: Jiang (10), Wang H.B. (2), Yu (15), Li (9), Peng (7), Zhang J.Y. (29), Qu (libero) oraz Wang D.C. (4), Guo, Liu i Wang B.