Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Stal Mielec wyraźnie lepsza od Solnej Wieliczka

I liga K: Stal Mielec wyraźnie lepsza od Solnej Wieliczka

Solna Wieliczka przegrała piąty mecz z rzędu we własnej hali. Tym razem gospodynie musiały uznać wyższość liderek tabeli, uległy im 0:3. Mielczanki dzięki temu zwycięstwu powiększyły przewagę nad drugim Energetykiem do trzynastu punktów i są o krok od zajęcia pierwszego miejsca po fazie zasadniczej. Solna pozostała na szóstym miejscu.

Otwarcie meczu należało do zespołu z Mielca, przy zagrywkach Sonii Kubackiej Stal prowadziła 5:2. Dzięki Joannie Ciesielczyk oraz skutecznej grze w bloku Solna odrobiła straty i miała jeden punkt przewagi (8:7). Ekipa z Podkarpacia lepiej zagrała na siatce, punktowała Daria Dąbrowska, było 11:8 dla nich. Gra w bloku okazała się być ważnym elementem, po tym jak punkt w tym elemencie zdobyła Sylwia Kucharska mielczanki prowadziły 13:9. Od tego momentu zarysowała sie przewaga przyjezdnych, po ataku Emilii Muchy było 16:11 dla drużyny gości. Liderki tabeli odrzuciły od siatki swoje rywalki, ich przewaga wzrosłą do dziewięciu punktów (23:14), pewnie wygrały tego seta w stosunku 25:16.

Do stanu 5:5 obie ekipy grały punkt za punkt. Następnie do głosu doszły siatkarki z Mielca ciężar gry wzięła na siebie Daria Dąbrowska, Stal odskoczyła na trzy punkty (8:5). Z kolei przy serii zagrywek Sylwii Kucharskiej oraz atakach Weroniki Gierszewskiej tablica wyników wskazała siedmiopunktowe prowadzenie zespołu z Mielca – 15:8. Podopieczne trenera Wiesława Popika odrzuciły od siatki swoje przeciwniczki, dobrze zagrały w obronie, ich dominacja na boisku nie podlegała żadnej dyskusji. Po zbiciu Darii Dąbrowskiej było 20:13 dla ekipy z Mielca. Atak ze środka sonii Kubackiej zamknął tę część zmagań.

W ostatniej odsłonie spotkania wieliczanki dzięki Aleksandrze Muszyńskiej prowadziły 9:6. Zirytowany postawą swoich podopiecznych trener gości przerwał grę, po atakach Emilii Muchy Stal traciła jeden punkt, przegrywała 8:9.  Dzięki Julii Wieczorek drużyna solnego miasta była równorzędnym rywalem dla mielczanek. Do stanu 18:16 warunki gry dyktowały siatkarki Solnej. Końcówka seta i meczu była popisem Stali, ciężar gry na siebie wzięła Emilia Mucha. siatkarka ta zameldowała sie w polu zagrywki przy stanie 19:19 i pozostała w nim do końca spotkania. Jej koleżanki punktowały w bloku, dobrze spisała się Karolina Staniszewska, zawodniczka ta punktowym blokiem zakończyła ten mecz.

MVP: Weronika Gierszewska

ITA TOOLS Stal Mielec 0:3
(16:25, 19:25, 19:25)

Solna: Ciesielczyk (3), Grabka (8), Aleksandra Muszyńska (4), Wełna (3), Ejsmont (4), Wieczorek (15), Reszelewska (libero) oraz Ciesielska (1), Wojciechowska (1), Trojnar (3), Olchawa, Dutkiewicz (libero)
Stal: Budnik (3), Dąbrowska (4), Mucha (14), Gierszewska (16), Kubaca (7), Kucharska (4), Pancewicz (libero) oraz Staniszewska (4), Brzoska (1), Łyduch (libero)